TRAGIČAR KEJN Francuska ide u polufinale

Francuska je ostala u borbi za odbranu titule na Mundijalu u Kataru. Oni su u posljednjem četvrtfinalu savladali Englesku 2:1.

Poveli su Francuzi sjajnim golom Čuamenija u 18.minuti. Uzeo je udarac sa nekih 20 metara i pogodio mrežu Pikforda. Tu prednost su sačuvali do odlaska na odmor.

Na otvaranju drugog dijela Francuzi su napravili grešku i skrivili penal koji je u gol pretvorio Hari Kejn koji je tako izjednačio rekord Vejna Runija po broju golova za Englesku.

Francuzi su u drugom dijelu djelovali prilično mrtvo, slabo su se kretali a onda su praktično ni iz čega došli do vođstva. Olivijer Žiru je bio najbolji u skoku u 78.minuti i pogodio mrežu.

Ipak uslijedila je drama u finišu. Ernandez je skrivio penal. Kejn je opet preuzeo odgovornost i šutirao je preko gola. Rival Francuske će da bude u srijedu Monako.

KRAJ

Osam minuta sudijske nadoknade.

Izmjena u Engleskoj, ušao je Rašford.

84.min – Opet penal za Englesku! Maunt je oboren. Kejn je preuzeo odgovornost i promašio. Poslao je loptu preko gola.

76. min – Pikford se istakao sjajnom intervencijom. U šansi je bio Žiru. Ovo je prva prilika za Francuze u nastavku. U nastavku akcije Žiru donosi prednost. Odlično je reagovao u skoku i glavom poslao loptu u mrežu.

70.min Megvajer je mogao da donese potpuni preokret. Nakon ubacivanja je zahvatio loptu glavom i poslao je tik pored stative

60.min Rasplamsala se borba. Zaprijetio je sada Saka.

52.min – Čuameni je skrivio penal. Kejn je preuzeo odgovornost za Englesku i pogodio za 1:1. Njegov 53. gol za Englesku. Izjednačio je rekord Vejna Runija.

Nastavljen je duel.

44.min -Francuzi su sad umirili igru, ne dozvoljavaju rivalu da dođe do prilike

29.min – Nakon primljenog gola puno bolji su Englezi. Kejn prijeti Ljorisu, tražili su i penal. Spornu situaciju možete da vidi ispod.

17.min Vodi Francuska! Sjajan gol Čuamenija. Dobio je povratnu loptu i onda pogodio za vođstvo. Prekinut je niz Engleza bez primljenog gola.

15.min – Svaka greška može doći na naplatu. Prvo su napali Englezi iz kontre a zatim su i Francuzi imali novi pokušaj.

10. min – Za sad otvoren meč. Francuzi su došli do prvog kornera. Odmah zatim i prvi pokušaj Francuske. Žiru je zahvatio loptu glavom.

Počeo je meč.

Pobjednik će u borbi za finale igrati protiv Maroka, koji je načinio senzaciju i izbacio Portugal. Gordi albion je prikazao možda i najdominantnije predstave u dosadašnjem dijelu.

Ako izuzmemo remi sa Sjedinjenim Američkim Državama (0:0), ostvario je trijumfe nad Iranom (6:2), Velsom (3:0) i Senegalom (3:0). Odlično na terenu izgleda tim Gareta Sautgejta, ali sada će imati prvi pravi ispit. Možda i najteži.

Branilac titule će učiniti sve da sačuva svjetski tron. Poraz od Tunisa nije bolio tim Didijea Dešana, pošto je i prije zatvaranja grupne faze osigurao prvo mjesto u grupi trijumfima nad Australijom (4:1) i Danskom (2:1).

U osmini finala protiv Poljske rutinski je odrađen posao u režiji dvostrukog strijelca Kilijana Mbapea i Olivijea Žirua, koji je ušao u istoriju kao najbolji strijelac državnog tima.

Mbape na jednoj, Kejn na drugoj. I pregršt elitnih igrača. A ko će odnijeti pobjedu i doći korak do finala saznaćemo u subotu uveče.

Engleska : Pikford – Voker, Stons, Megvajer, Šo – Rajs, Belingem, Henderson – Saka, Foden, Kejn.

Francuska (4-2-3-1): Ljoris – Kunde, Varan, Upamekano, Ernandes – Čuameni, Rabio – Dembele, Grizman, Mbape – Žiru.