HAVERC DEBITOVAO Arteta otkrio da ne zna na kojoj poziciji da koristi Njemca (VIDEO)

Njemački reprezentativac Kai Haverc debitovao je u dresu Arsenala u prijateljskom meču protiv Nirnberga.

Kai Haverc

Utakmica u Nemačkoj, na stadionu „Maks Morlok“ završena je neriješeno 1:1, a Kai Haverc je zaigrao u drugom poluvremenu zamijenivši Risa Nelsona.

– Polako se upoznajemo i gradimo odnose. Moramo da vidimo kako se prilagođava, a vrijeme će pokazati gdje se on najbolje uklapa u ekipu – rekao je Mikel Arteta poslije utakmice.

Haverc je došao u Arsenal iz Čelsija u transferu vrijednom 65 miliona funti.

Prvi gol za Tobdžije u novoj sezoni postigao je Bukajo Saka. Već u sedmom minutu je nakon odlične akcije doveo engleski tim u vođstvo. Njemački drugoligaš izjednačio je u 62. minutu poslije lošeg dodavanja rezervnog golmana Arsenala Estonca Karla Heina i bizarnog autogola Žoržinja sa preko 40 metara (ili gola Japanca Kanjija Okunakija, ostala je dilema ko je od njih dvojice posljednji zahvatio loptu), navodi Sport klub.

Arsenal naredni meč igra 20. jula u Vašingtonu protiv Ol Star tima MLS lige.