Het-trik Lorensa presudio Zvezdi: Omladinci crveno-bijelih pretrpili težak poraz na startu Lige šampiona (FOTO)

Omladinci Crvene zvezde pretrpili su visok poraz u Mančesteru na otvaranju omladinske Lige šampiona. Siti je opravdao ulogu favorita i sa 5:2 deklasirao tim Nenada Milijaša u uvertiri seniora.

Više od 40 minuta ništa nije nagovještavalo da će juniori Zvezde upisati težak poraz, stajali su dobro i čak propustili dvije šanse preko Jovana Mijatovića, a onda su se potpuno raspali u finišu prvog i na početku drugog poluvremena.

Za svega 11 minuta primili su čak četiri gola i sve je bilo riješeno dok se nisu ni osvijestili gosti iz Beograda.

Presudio je Het-trik sjajnog Lorensa, hitrog desnog krila, koji je stigao da upiše i asistenciju do kraja. Ipak, prije toga je brzopotezno poslao “kiflu”, Vil Dikson ga je ispratio sa pogotkom, da bi talentovani Lorens pogodio direktno iz kornera!

Bio je to nokaut za izabranike Nenada Milijaša, koji su se kasnije potrudili da ublaže poraz, ali sigurno nisu očekivali da će biti ovoliko izražen.

Uporni Mijatović je ubrzo smanjio tako što se odlično snašao u petercu, što je zaslužio uticajem i odnosnom prema igri na ovom meču, a onda mu se pridružio na semaforu još jedan golgeter u najavi – Mateja Bubanj.

Kombinovao je baš sa popularnim Bekamom i odbitak od golmana proslijedio u mrežu da ne bude tako loš utisak.

Međutim, do kraja je sin čuvenog Emila Heskija, Džejdon, stigao da se upiše na asistenciju Lorensa, za konačnih 5:2.