Itudis nadmudrio Lasa: Vilbekin i Gudurić nosili Fener do nove pobjede u Evroligi

Fenerbahče je ostvario četvrtu pobjedu u Evroligi, prvu gostujuću, protiv Bajerna u Minhenu - 76:67 (19:20, 22:18, 14:9, 21:20).

Gubio je Fenerbahče poslije prve četvrtine u Minhenu od Bajerna (20:19), ali je brzo preuzeo kontrolu meča. Čak je poslije „dva plus jedan“ Vilbekina imao i devet poena viška (41:32), ali je dozvoli njemačkom timu da do kraja prvog poluvremena priđe na samo tri poena minusa (41:38).

Ipak, odigrali su gosti sjajnu treću četvrtinu, sjajnu prije svega u odbrani, primili su svega devet poena, pa su pred ulazak u posljednjih deset minuta imali značajnu razliku (55:47).

Kad je Gudurić na otvaranju posljednjeg kvartala pogodio trojku, činilo se da će Fener lako do pobede (58:47). Na tri minuta prije kraja srpski reprezentativac je ubacio i dva bacanja, tada za „plus sedam“ (68:61).

Nije se Bajern predavao, Buker je ubacio dva bacanja, potom Obst trojku, na minut i po do kraja Itudis je morao da zatraži tajm-aut (68:66), piše Sport klub.

Uslijedio je dobar napad na Motlija, koji je ubacio dva poena i praktično otklonio sve dileme. Kod gostiju odlični su bili Skoti Vilbekin sa 17 poena, pet skokova i pet asistencija i Marko Gudurić sa 14 poena, šest skokova i jednom asistencijom. U domaćem timu jedini dvocifreni bio je Francisko sa 11 poena.