IZNENAĐENJE U EVROLIGI Alba uzela skalp Kataloncima

Košarkaši Albe zabilježili su treću pobjedu u Evroligi ove sezone, najveću i najvažniju do sada, protiv Barselone u Berlinu rezulatom 74:70.

Berlinci su u prvoj dionici gubili 12 razlike ali su pred finiš meča oni imali gotovo identičnu prednost +13 razlike.

A sve je počelo kako se samo poželjeti moglo po Barsu.

Gosti su od početne serije, vođstva 8:0 brzo stigli do 19:7 i nametnuli svoj ritam međutim Alba je brzo odgovorila, već do kraja dionice svela razliku na samo tri poena.

I u drugoj četvrtini gosti su u nekoliko navrata imali vođstvo od devet poena, ali je i tada berlinski tim uzvratio i do poluvremena ponovo bio na istom minusu kao i poslije prvih deset minuta.

U trećoj dionici situacija potpuno okrenula u korist Albe.

Ekipa trenera Israela Gonzalesa prešla je u vođstvo odmah u začetku tog peridoa i do kraja meča ga nije gubila. Alba je odigrala najbolje poluvreme ove sezone.

Najveća prednost domaćih iznosila je 13 poena (70:57), bila je na snazi u završnici meča kada je i Kataloncima bilo jasno da im nema spasa.