IZNENAĐENJE U SPLITU Cedevita Olimpija ponovo razočarala navijače

Košarkaši Splita pobijedili su u 16. kolu ABA lige ekipu Cedevita Olimpije sa 83:75.

Bila je to treća uzastopna pobjeda Splićana i njihova sedma ove sezone, dok je Cedevita zabilježila peti poraz.

Split je poslije prvih deset minuta imao pet poena prednosti, 25:20.

Nastavili su sa dobrom igrom i na poluvrijeme otišli sa prednošću od osam poena, 55:47.

Uspjela je Cedevita da sredinom treće dionice izjednači na 63:63, ali ne i da preokrene meč.

U posljednjih deset minuta ušlo se uz prednost domaćina od deset poena i Splićani su imali maksimalnih +16 sredinom tog dijela, 81:65.

Prednost su sačuvali i zabilježili sigurnu pobjedu.

U redovima pobednika najbolji akter bio je Šenon Šorter koji je susret završio sa 25 poena, Derek Fanderburk je dodao 14 koliko je imao i Mate Kalajžić.

Na drugoj strani, najefikasniji u timu Cedevite bio je Karlo Matković sa 21 poenom.

U narednom kolu Split 19. janauara gostuje u Čačku ekipi Borca, dok će Cedevita Olimpija dan kasnije dočekati Igokeu.