Izviđač se nudio, ali Borac nije nagradio sjajnog Subotića

Rukometaši Izviđača pregrmili su i gostovanje u "Boriku", savladavši Borac sa 28:25 u 18. kolu Premijer lige i napravili veliki korak ka tituli.

RK Borac

Kada se sve sabere i oduzme momci iz Ljubuškog zasluženo su slavili u derbiju rukometa u BiH.

Borac se poslije lošeg prvog poluvremena probudio u nastavku, Slađana Subotić je baš kao protiv Leotara i Iskre činio čuda na golu, ali njegovi saigrači nisu uspjeli to da materijalizuju.

Prvu priliku imali su na 20:22, kada su propustili tri, četiri sjajne šanse da se približe na -1, a potom su u samom finišu uspjeli da dođu na gol zaostatka, međutim više nisu mogli.

Fantastični Subodić zaustavio je devet lopti u drugom poluvremenu, a u napadu je najbolji bio pivot Milenko Rožić koji je postigao sedam golova, dok je Ognjen Kalama dao je pet.

U redovima lidera prvenstva briljirao je Milan Vukšić koji je postigao osam golova, Ivano Pavlović dao je šest, dok je Haris Suljević zaustavio osam lopti.