KAKVA ŠTETA Zvezda pala sa penala

Omladinci Crvene zvezde nisu uspjeli da se plasiraju u drugu rundu Lige šampiona pošto su eliminisani od AZ Alkmara i to nakon penala.

“Crveno-bijeli” su imali povoljnih 2:2 iz prvog meča u Holandiji.Omladinci AZ Alkmara su poslije ne preterano uzbudljivog prvog poluvremena poveli golom Ernesta Pokua, da bi sedam minuta kasnije Merdink propustio šansu da duplira prednost svoje ekipe sa penala koji je odbranio Miladinović.

Kazna je stigla dva minuta kasnije, pa je Zvezda uspjela da izjednači u 86. minutu golom Stefana Lekovića, a do kraja regularnog dela AZ je ostao i sa igračem manje nakon isključenja Tviska.

Uslijedili su penali, a tragičar bio Jovan Mijatović, od skora i član prvog tima, i gađao preko gola.