Kilometrima daleko od elite: Braga demolirala TSC u Bačkoj Topoli (VIDEO)

Vicešampion Srbije TSC igraće u grupnoj fazi Lige Evrope, pošto nije uspio da savlada Bragu u dvomeču i plasira se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona.

TSC

Poslije poraza u Portugalu 3:0, Topolčani su izgubili i revanš pred svojim navijačima ubedljivim rezultatom 4:1.

Jednostavno, razlika u klasi je ogromna, iako se ni Braga ne može smatrati „krem de la krem“ timom, a Evropa nije mjesto gdje se čuda dešavaju svakog dana. Barem ne srpskim klubovima.

U revanšu u Bačkoj Topoli smo samo dobili surovu potvrdu – vicešampion Srbije je mnogo, mnogo lošiji od treće ekipe Portugala. I nije dorastao ovom nivou fudbala.

Svoju sreću će potražiti u drugom po kvalitetu evropskom takmičenju. Mada, ni tamo mu se ne piše dobro, sudeći po prikazanom…

Tim Žarka Lazetića primio četiri gola u prvih 20 minuta. Tačnije, u razmaku od devetog do dvadesetog. Bila je to igra mačke i miša. Portugalci su radili šta su htjeli i davali golove kada su htjeli.

Prvi je postigao Pici, u akciji koja je ličila na one iz video igrice. Brana je popustila je krenula je poplava. Već u 13. je Bruma realizovao asistenciju Rikarda Orte, da bi u 16. Orta bio asistent ka Đalou za velikih 3:0.

Ni tu nije bio kraj. Četiri minuta kasnije, Al Musrati je udarcem sa 17-18 metara najavio potpunu katastrofu domaćeg tima.

S namjerom da do kraja obrukaju rivala napadali su Portugalci. Imali su još nekoliko prilika u nastavku poluvremena.

A onda se dogodio momenat koji je koliko-toliko spasao čast TSC. U 40. minutu je sijevnula kontra preko Marka Rakonjca, koji je sam vukao loptu dobrih 30 metara i zatim sa ivice šesnaesterca poslao pravi projektil u rašlje.

Počasni pogodak za Lazetićev tim bio je i posljednji na utakmici.

U drugom poluvremenu je i jedan i drugi tim igrao samo da vreme što prije prođe, navodi Sportal.

TSC s nadom da će ostati na četiri primljena gola, a Braga s namjerom da se igrači što manje potroše pred naredne utakmice. Otuda nismo vidjeli nijednu pravu šansu. Zabilježili smo par pokušaja, a najkonkretniji su bili lob udarac Rakonjca i šut glavom Žozea Fontea.

Braga u plej-ofu za Ligu šampiona ide na Panatinaikos ili Marsej. TSC rivale u grupnoj fazi Lige Evrope dobija nakadno na žrijebu.