Loša uvertira pred Olimpijakos: IMT razbio Čukarički na debiju Matića

Fudbaleri IMT upisali su i drugu pobedu u Superligi Srbije, jer su na stadionu Voždovca savladali ekipu Čukaričkog sa 3:0.

Fudbaleri Čukaričkog

Da nije spektakularna pobjeda “Traktorista” u Novom Pazaru (4:3) puka slučajnost, fudbaleri IMT su pokazali protiv favorizovanog protivnika.

Poveli su domaći u 34. minutu i to preko Luke Lukovića, kome je ovo drugi gol u Superligi.

I statistički gledano fudbaleri IMT su bili bolji i zasluženo su odnijeli sva tri boda sa ovog meča.

Za 90 minuta su uputili 14 šuteva, od kojih su šest išli ka golu Filipovića.

Napadao je Čukarički ekipa koju je od ovog kola predvodi Igor Matić, pokušavali su da dođu do izjednačenja, ali u tome nisu uspeli. Kada na semaforu nije stajalo 1:1, od 77. minuta je pisalo 2:0.

Uroš Stamenić je posle kontranapada upisao svoj prvijenac u dresu IMT u Superligi. Primio loptu oko penala i inteligentno loptu poslao u desni ugao gola Čukaričkog, tako da golman gostiju nije mogao da odbrani ovaj udarac.

Tačku na i je u nadoknadi vremena stavio Miloš Luković, koji je na fenomenalnu asistenciju Stefana Živojinovića, precizno šutirao i postigao četvrti gol u Superligi.

IMT je tako stigao do sedmog boda posle četiri kola, što ih je popelo na treće mesto tabele, dok je Čukarički sa istim brojem bodova kao ekipa sa Novog Beograda na petom mjestu, navodi B92.

Čukarički sada očekuje otakmica protiv Olimpijakosa u okviru kvalifikacija za Ligu Evrope.