MILOJEVIĆ LAKO SA LALATOVIĆEM Zvezda bez puno muke pregazila Subotičane u trećem pripremnom meču na Kipru

Nova pobjeda Crvene zvezde na Kipru upisana je protiv subotičkog Spartaka (3:1).

Ali ostaje problem da se trener Vladan Milojević ne nalazi u komotnoj situaciji jer uigrava tim bez Hvanga, Bukarija, Krasoa, Ivanića i Kataija.

Lalatovićev Spartak je tek na trenutke dobro parirao favoritu, popravio je utisak i došao do počasnog gola poslije 3:0 za rivala.

Nije Zvezda imala mnogo prilika u prvom poluvremenu, ali je došla do prednosti. Poslije pasa Šerifa Endiajea u prilici se našao Vladimir Lučić i pokazao da ove zime radi na glavnoj boljci od jesenas – završnici.

Odmah na startu drugog poluvremena, poslije gužve u šesanesetrcu i kornera, Lazar Nikolić je duplirao prednost.

Uveo je Milojević prvi put ove zime Mijatovića koji iščekuje transfer u Njujork siti, a ubrzo poslije ulaska mladi centarfor je na efektan način realizovao penal. Uslovi za „Panenku“ stvoreni su jer je prethodno golman Manojlović oborio Rodića u šesnaestercu.

Na drugoj uzastopoj utakmici, zbog lakše povrede, nije mogao da brani Omri Glazer. Popović je fantastičnom intervencijom u 80. minutu spriječio Ubiparipa da postigne gol iz zicer pozicije, ali ga je isti igrač zatim savladao udarcem van šesnaesterca.

Crvena zvezda će do kraja priprema na Kipru igrati još sa lučanskom Mladošću 28. januara i bugarskim Botevom 1. Februara, prenosi Sport klub.