Mitar osjetio moć topova: Arsenal razbio Fulam, Junajted gubi korak

Fudbaleri Arsenala pobijedili su Fulam na gostovanju sa ubjedljivih 3:0 u 27. kolu Premijer lige i nastavili da krupnim koracima gaze ka tituli.

Igrači Arsenala slave gol

Bile su „tobdžije“ pod pritiskom pred mali londonski derbi, pošto se Mančester siti primakao na samo dva boda zaostatka. Ipak, pokazale su da imaju pravi karakter i odgovorile na pravi način, pa su u odnosu na prvog pratioca ponovo na bezbjednih plus pet, prenosi Sportal.

Samo poluvrijeme bilo je dovoljno nadahnutoj ekipi Mikela Artete da nanese težak poraz Fulamu, u čijoj ekipi su od starta bili Aleksandar Mitrović i Saša Lukić. Najveće zasluge za to idu Leandru Trosaru, koji je bio asistent kod sva tri gola.

Najprije je Belgijanac u 21. minutu centrirao iz kornera, a Gabrijel glavom donio prednost gostima.

Zatim je u 26. na drugoj stativi uposlio Gabrijela Martinelija za novi pogodak glavom, da bi potom i u 45+2. uposlio Martina Edegora koji je sa desetak metara postavio konačan rezultat.

Trgao se Fulam u drugom poluvremenu. Znatno bolje zaigrao, ali nije uspio ni da ublaži poraz. Najveću šansu imao je „uspavani“ Mitrović, čiji je udarac glavom završio na prečki.

Mančester junajted nije supio da izađe na kraj sa posljednjeplasiranim Sautemptonom (0:0), a vjerovatno bi bilo drugačije da Kazemiro nije dobio crveni karton već u 34. minutu. Poslije ovog kiksa, jasno je da su se „đavoli“ oprostili od trke za titulu, a teško d amogu i do drugog mjesta.

Vest Hem i Aston Vila podijelili su bodove – 1:1.