MORNAR PREGAŽEN KAO PLITAK POTOK Crvena zvezda ubjedljivom pobjedom učvrstila prvo mjesto

Košarkaši Crveme zvezde pobijedili su Mornar u Baru u 21. kolu ABA lige.

MORNAR PREGAŽEN KAO PLITAK POTOK  Crvena zvezda ubjedljivom pobjedom učvrstila prvo mjesto

Crveno-bijeli su slavili 102:66.

Izabranici Janisa Sferopulosa odlično su reagovali nakon teškog poraza u Minhenu protiv ekipe Bajerna u Evroligi i pregazili ekipu Mihajla Pavićevića.

Startovali su Barani bolje i na krilima Dana Martina imali prednost nakon prvih deset minuta igre, Međutim, crveno-bijeli su stegli odbranu u nastavku te na leđima Tobija i Mitrovića okrenuli Mornar i imali prednost na poluvremenu 47:36.

Drugo poluvrijeme je bilo odrađivanje posla crveno-bijelih. Sferopulos je imao prilku da raspodijeli minutažu svim igračima i da odmori nosioce.

Gosti su i na ovom meču nastupili bez Miloša Teodosića.

Najefikasniji kod Zvezde su bili Džavonte Smart sa 16 poena, a pratio ga je Luka Mitrović sa 14 poena, dok je kod Mornara bolji od ostalih bio Antabija Voler sa 14 postignutih koševa.

Crvenoj zvezdi je ovo 18 pobjeda uz 3 poraza, dok je Mornar sada na skoru 4 pobjede i 17 poraza i predstoji im grčevita borba za opstanak.

Crveno-bijeli će u narednom kolu dočekati ekipu Krke, dok će Mornar u goste ekipi Splita.