Napoli rutinski protiv Ajaksa: Atletiko ponovo razočarao svoje navijače

Napoli je i drugi put savladao ekipu Ajaksa.

Ovoga puta rezultat je bio 4:2 i sa maksimalnih 12 bodova Napolitanci su se plasirali u nokaut fazu Lige šampiona.

Već u 4. minuti Hirving Lozano je doveo Napoli u vodstvo i pokazao u kom smjeru će ići ova utakmica.

Raspadori je u 16. minuti preciznim udarcem duplirao prednost domaćina i tako se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Ajaks se probudio i i preko iskusnog Klasena u 49. minuti smanjio prednost Napolija i unio neizvjesnost u ovaj meč.

To je trajalo samo do 62. minute kada je Kvaraskelija sa bijele tačke povisio prednost na 3:1.

Istom mjerom je uzvratio Bergvajn u 82. minuti i sa jedanaest metara pogodio za 3:2, ali u 90. minuti nakon velike greške iskusnog Denija Blinda, Osimen postavlja konačni rezultat 4:2.

Napoli je tako nastavio seriju od 17 utakmica bez poraza, od toga samo dva remija, a inače ovo im je 9 pobjeda u nizu. Postigli su 29 golova, a primili svega 8. Navijači pod Vezuvom moraju biti ponosni na ono što njihovi igrači prikazuju na terenu.

Ajaks je ostao na 3 osvojena boda.

Atletiko Madrid je ponovo razočarao svoje navijače.

Nakon poraza u Belgiji u prethodnom kolu od Klub Briža 2:0, izabranici Dijega Simeone ni pred domaćim navijačima nisu uspjeli savladati protivnika.

Odigrali su samo 0:0 i tako osvojio samo 4 boda, dok je Briž na prvom mjestu sa 10 osvojenih bodova.