NATHO ZA TRI BODA Crno-bijeli teško do pobjede u Subotici

Fudbaleri Partizana pobijedili su Spartak u Subotici rezultatom 1:0 u utakmici 26. kola Super lige Srbije, strijelac jedinog pogodka bio je Birbas Natho iz penala u 85. minutu.

Mučio se Partizan u prvom poluvremenu, domaći tim imao je nekoliko odličnih prilika, najbolju je propustio u 29. minutu. Velika prilika za Spartak! Loše je reagovala odbrana Partizana, koju je preletjela dubinska lopta i stigla do Nikole Srećkovića. Ofanzivac Spartaka je šutirao dva puta, doduše drugi iz nešto teže pozicije, ali se u situaciji jedan na jedan s njim sjajno snašao Nemanja Stevanović, koji je izašao kao pobjednik.ž

Partizan je propustio priliku u 43. minutu. Slobodan Urošević je šutirao, pošto se lopta odbila do njega poslije kornera Terzića, ali se bek Partizana nije dobro snašao, te mu je Dubljanić odbranio udarac.

Slična igra viđena je i u drugom poluvremenu, sa sporadičnim prilikama na obje strane, a onda trenutak odluke.

U 83. minutu u šesnaestercu Spartaka oboren je Jović, sudija Lukić je nakon što je konsultovan Var pokazao na bijelu tačku. Siguran sa penala bio je Birbas Natho koji je tako donio tri boda ekipi Partizana.

Crno-bijeli su sačuvali prednost uprkos nadoknadi od deset minuta.