NIŠTA OD TITULE Zemljak zaustavio finalistu Srpska opena u Madridu

Ruski teniser Karen Hačanov plasirao se u četvrtfinale masters turnira u Madridu, pošto je pobijedio sunardonika Andreja Rubljova sa 7:6, 6:4.

Andrej Rubljov srpska open 2023

Tako je 12. igrač svijeta poslije sat i 42 minuta borbe savladao finalist Srpska opena i jednog od najvećih favorita za osvajanje mastersa u glavnom gradu Španije.

U prvom setu nije bilo brejkova, niti brejk lopti, pa je sve riješeno u taj-brejku koji je dobio Hačanov sa 10:8.

On je potom u uvodnom gemu drugog seta propustio tri prilike da oduzme servis rivalu, ali je u trećem iskoristio prvu i taj jedan brejk je bio i odlučujući. Rubljov više nije imao snage za povratak.

Hačanov će u polufinalu igrati protiv pobjednika meča Karlos Alkaras – Aleksander Zverev.

Plasman u četvrtfinale obezbijedio je i Nijemac Danijel Altmajer, 92. na ATP listi, pošto je bio bolji od Španca Haumea Munara sa ubjedljivih 6:3, 6:0.

Njegov rival u narednoj rundi takmičenja biće bolji iz duela Borna Ćorić – Alehandro Davidovič Fokina.