NOĆNA MORA MADRIĐANA Real opet ne uspijeva savladati Rajo Valjekano, borba za titulu se zakomplikovala

Fudbaleri Real Madrida osvojili su samo bod na gostovanju Raju Valjekanu (1:1), u malom gradskom derbiju, u prvoj utakmici nedjeljnog programa 25. kola španske La lige.

Nije Real uspio ni da u prvoj utakmici u Primeri da savlada Rajo, tada je na Bernabeu rezultat bio 0:0, a još jednom su izabranici Injiga Peresa uspjeli da otkinu bod najvećem favoritu za titulu u Španiji.

A sve je dobro počelo po Real. Već u trećem minutu je Fede Valverde proigrao Hoselua, koji donosi prednost gostima. Međutim, domaća ekipa se nije predavala, a u 27. je došla do poravnanja. Lopta je nakon jednog udaraca pogodila u ruku Aurelijana Čuamenija, a nakon asistencije VAR-a je glavni arbitar meča pokazao na bijelu tačku. Precizan je bio Raul de Tomas, koji je snažnim udarcem savladao Andrija Lunjina i donio izjednačenje svom timu.

Pokušao je lider na tabeli da u drugom dijelu igre dođe do sva tri boda, ali nisu stvorili ozbiljnije šanse. Najbolju je u 80. minutu imao Toni Kros, ali je njegov udarac iz slobodnog udarca odbranio Stole Dimitrijevski. Do kraja meča, izabranici Karla Ančelotija su uspjeli i da ostanu sa igračem manje, pošto je u 95. minutu isključen Dani Karvahal zbog dva žuta kartona u razmaku od 120 sekundi, prenosi Sportal.

Nakon neočekivanog remija, Real ima 62 boda na čelu Primere, šest više od drugoplasirane Đirone, ali uz duel više. Najveće iznenađenje prvenstva će gostovati u ponejdeljak u Bilbau (21.00), a u slučaju trijumfa će se ponovo vratiti u trku za trofej. Na drugoj strani, Valjekano je na 14. poziciji sa 25 osvojenih bodova.