OLIMPIJAKOSU OPET GRČKI DERBI Rajt vodio crveno-bijele do važne pobjede nad četom Ergina Atamana

Košarkaši Olimpijakosa pobijedili su večeras gradskog rivala Panatinaikos rezultatom 71:65 u utakmici 29. kola Evrolige.

Alek Piters

Panatinaikos je bolje otvorio atinski derbi, gosti su poslije 10 minuta vodili 17:7. U drugoj dionici Olimpijakos se u potpunosti vratio u utakmicu, pa je na poluvremenu bilo 33:33.

Domaćin je sredinom treće ieonice imao plus 11 – 47:36, ali se u posljednjih deset minuta ušlo rezultatom 48:42. Meč je riješen kad je Olimpijakos početkom posljednjeg minuta poveo 65:59.

Olimpijakos su ka pobjedi predvodili Mozes Rajt sa 19 i Alek Peters sa 11 poena. Filip Petrušev je za 21 minut dao četiri poena (1/5 za dva, 2/4 slobodna bacanja) uz tri skoka, ukradenu loptu i dvije blokade. Kendrik Nan je sa 17 poena bio najefikasniji kod Panatinaikosa, po 11 su dali Konstantinos Mitoglu i Matijas Lesor.

Oba kluba sad imaju skor 18-11 i čeka ih žestoka borba sa obezbjeđivanje domaćeg terena u četvrtfinalu. Olimpijakos ima prednost jer je bolji u međusobnom skoru pošto je u prvom kolu kao gost savladao Panatinaikos rezultatom 88:78, prenosi Sportal.