ZELENIMA PRIPAO ATINSKI DERBI Panatinaikos i dalje ostaje besprekoran u Grčkoj, a Olimpijakos manje brine poraz koliko povreda Milutinova

Košarkaši Panatinaikosa savladali su Olimpijakos u derbiju grčkog prvenstva rezultatom 85:80. Utakmicu je, između ostalog, obilježila i povreda Nikole Milutinova.

Stalno vođstvo Panatinaikosa, tenzije, nervoza, peti faul Filipa Petruševa, Matijas Lesor, Olimpijakos bez Mustafe Fala, a onda i Nikole Milutinova sve to obilježilo je još jedan uzbudljiv derbi velikih rivala.

Najbolji u pobjedi PAO bio je Grant sa 19 poena, pet asistencija i dva skoka. Grigonis je ubacio 18, Nan 16, a Mitoglu 13 poena. Dvocifren je bio i Matijas Lesor sa 11 poena.

Kod Olimpijakosa je najbolji bio Filip Petrušev sa 18 poena, šest skokova i tri asistencije, ali je zbog pet ličnih grešaka završio utakmicu šest minuta prije kraja.

Tim Ergina Atamana je otvorio meč sa 18:6 i vodio je cijelu utakmicu. Najmanju prednost su grčki Zeleni imali na poluvremenu – tada je bilo +2.

Crveno-bijeli su u drugom poluvremenu ostali bez Nikole Milutinova. Srpski centar se povrijedio na bizaran način. Ispred njega je protrčao njegov saigrač Kostas Papanikolau, dok su se vraćali u odbranu. Milutinov je slučajno nagazio na saigrača i povrijedio zglob.

Olimpijakos je od 23. minuta nastavio bez srpskog košarkaša. Alek Piters je morao da pomogne na poziciji broj 5, pošto je šest minuta prije kraja pirejski tim ostao i bez Filipa Petruševa, koji je napravio petu ličnu grešku na Matijasu Lesoru.

I u redovima Panate ima problema sa povredama nakon ovog derbija. Povredio se Kostas Slukas, a Ergin Ataman već od ranije nema Luku Vildosu na raspolaganju.

Bila je to 15. pobjeda za Panatinaikos u grčkom prvenstvu ove sezone i bez poraza je lider tabele. Zeleni su upisali i drugi trijumf nad velikim rivalom.

Olimpijakos je pretrpio drugi poraz u grčkom prvenstvu i prati Panatinaikos sa skorom 13-2, prenosi Sport Klub.