Pad u 3. četvrtini skupo koštao: Ništa od direktnog plasmana košarkašica Srbije u četvrtfinale

Košarkašice Srbije poražene su od Mađarske u trećem kolu Evrobasketa sa 81:75 i tako izgubile šansu da grupu završe na prvom mjestu.

Ovim porazom Srbije je ostala bez šansi da se nađe na prvom mjestu i tako se direktno plasira u četvrtfinale Evrobasketa.

Veliki problem za Srbiju je bila povreda Tine Krajišnik, kapiten Srbije je povrijedila skočni zglob, a ovaj hendikep izabranice Marine Maljković nisu uspjele da nadoknade na terenu.

Pogotov što Mađarice u svojim redovima imaju visoku Virag Kiš koja je visoka 208 centimetara i koja je pravila velike probleme reprezentativkama Srbije u reketu, navodi B92.

Najefiksnija u redovima reprezentacije Srbije je bila Ivon Anderson koja je upisala 18 poena, Saša Čađo je imala 12, koliko i Jovana Nogić.

Virag Kiš je dominirala na utakmici, jer je upisala i dabl-dabl učinak sa 21. poenom i 11 skokova, Horvat je imala 12. dok je Dubei upisala jedan poen manje.