Partizan se poigravao, pa dodao gas: Igokea pala za opstanak crno-bijelih na 1. mjestu

Košarkaši Partizana su teže nego to rezultat kaže izvojevali pobjedu protiv Igokee.

KK Partizan

Crno-bijeli na kraju jesu uvjerljivo slavili sa 15 razlike, konačnim rezultatom 89:74, ali gosti su u jednom dijelu meča uspjeli da poljuljaju ekipu Željka Obradovića.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Aleksa Avramović sa 15 poena i Smajilagić sa 10 i oni su bili jedini dvocifreni u redovima Beograđana. Prvi pratilac im je bio Vukčević sa 9. Kod gostiju raspoloženi su bili Stefan Đorđević i Nerandžić sa po 18 poena, a pratio ih je Kondić sa 12 ubačenih koševa.

Partizan je od početka meča kontrolisao tempo i lako završio prvu četvrtinu sa 8 poena prednosti, a domaći su ubacili čak 33 poena.

Igosi su se malo konsolidovali u drugom periodu pa su na odmor otišli sa pristojnih 6 poena zaostatka. Izabranici Vlade Jovanovića odlično su ušli u drugo poluvrijeme meča u beogradskoj Štark areni. U jednom trenutku Igosi su stigli čak i do vodstva od 2 poena (52:50), ali se poslije tajmauta Obradovića sve vratilo na staro.

Crno-bijeli su nastavili sa furioznom igrom, pa je tako zaostatak gostiju iz Laktaša sredinom posljednje četvrtine iznosio i čak 23 poena, a jedino što su gosti uspjeli je smanjiti na pristojnu razliku pred kraj.

Partizan je ovom pobjedom zadržao lidersku poziciju dok se Igokea nalazi na 11. mjestu.

Crno-bijele već u petak očekuje novi meč u Evroligi kada će dočekati Panatinaikos.