PARTIZAN SIGURAN Gomeš i Jojić slomili Radnički

Fudbaleri Partizana pobijedili su Radnički 1923 sa 2:0 u utakmici 23. kola Super lige Srbije.

Partizan je agresivnije i odlučnije ušao u utakmicu pa je bilo jasno da crno-bijele zanima samo pobjeda.

Već u 18. minutu crno-bijeli dolaze do prednosti, strijelac je bio Rikardo nakon kombinacije sa Kvinsijem Menigom.

U 38. minutu Partizan je uduplao prednost. Sjajna kombinacija Meniga i Jojića, koju je vezista Partizana pretvorio u pogodak sjajnim šutom sa ivice šesnaesterca.

Ovo je bio rezultat na kraju prvog dijela meča, a ispostavilo se i na kraju utakmice.

U Nastavku je Stanojević pružio šansu mlađim igračima, a odmorio je one iskusnije. Umjesto Rikarda i Natha ušli su tinejdžeri Milovanović i Baždar. Iako su crno-bijeli možda malo izgubili na ubojitosti i kreativnosti čvrstina nije izostala pa se rezultat nije mijenjao.

Partizan je osvojio 65. bod dok Crvena zvezda na drugim mjestu ima 60 osvojenih bodova.