PAZI, NOLE GAZI Đoković "počistio" Zapatu Miraljesa, neka se spremi Đere (VIDEO, FOTO)

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u 3. kolo US opena pošto je veoma lako savladao španskog tenisera Bernabe Zapate Miraljasa.

Novak Đoković

Nole je slavio s ubjedljivih 3:0 i to po setovima 6:4, 6:1 6:1.

Osim nešto sporijeg početka prvog seta cijeli meč je prošao u znaku najboljeg tenisera svijeta. Španac je jedino na početku meča uspio da pruži otpor Srbinu koji je igrao sve bolje kako je meč odmicao i do pobjede je došao nakon dva sata igre.

Prva četiri gema prvog seta oba tenisera su osvajala bez greške, čak je Španac bio bliži brejku, ali nije uspio u tome. Peti gem je bio ključan za prvi set pošto je Nole uzeo servis protivniku, a na kraju je rutinski priveo taj period meča kraju.

U drugom setu smo vidjeli dominaciju srpskog tenisera koji je rivalu dozvolio osvajanje samo jednog gema. Tri puta je uzimao servis protivniku i na kraju je drugi set uzeo sa 6:1. Ako je postojala dilema nakon prvog seta već tada je bilo jasno da će Nole nastaviti pohod ka osvajanju 24. grend slem titule u karijeri.

Treći set je počeo nezgodno za Noleta koji je spasavao nekoliko brejk lopti, ali je uspio da sačuva svoj servis. Ista stvar se ponovila i u trećem gemu i opet je Nole spasio dvije brejk lopte protivnika. Nakon toga je sve postalo stvar rutine. Nole je dva puta uzeo servis protivniku u trećem setu i to je bilo dovoljno da ovjeri pobjedu i plasira se u 3. kolo US opena.

Tamo će ga čekati srpski teniser Laslo Đere.

Tok meča:

Đoković – Zapate Miraljas 3:0 (6:4, 6:1, 6:1)

6:1 – Nole osvaja gem na svoj servis i dolazi do ubjedljive pobjede.

5:1 – Novi brejk Noleta koji sada servira za meč.

4:1 – Lagnom igrom na svoj servis Nole je potvrdio brejk i sada je na dva koraka do plasmana u 3. kolo US opena.

3:1 – Ono što u dva gema nije uradio Zapata Miraljes uradio je Nole u četvrtom gemu. Dominantnom igrom je uzeo servis protivniku i sada je vrlo blizu pobjede.

2:1 Ponovo je Nole imao problema na svoj servis. Španac je i sada imao dvoije brejk lopte, ali ih nije iskoristio i Nole ponovo vodi

1:1 – Španac prekida seriju Đokovića i ubjedljivim servis gemom dolazi do izjednačenja u trećem setu.

1:0 – Nole je imao problema u prvom gemu trećeg seta. Španac je bio na korak do brejka (imao dvije brejk lopte), ali je Srbin uspio da se izvuče. Ovo je sedmi gem u nizu koji je osvojio Nole u ovom meču.

Treći set

6:1 – Ako je Španac u prvom setu pružio otpor u drugom smo na terenu vidjeli samo jednog igrača i to Noleta koji je veoma lako osvojio set i sada je vrlo blizu pobjede.

5:1 – Nole igra sve bolje, a Španac se pozdravio sa drugim setom i čini se da ne pruža veliki otpor Srbinu. Sada će Nole na servis protivnika imati priliku da povede sa 2:0 u setovima

4:1 – Novi brejk Đokovića koji sada povećava prednost i čini se da je osvajanje drugog seta sada samo formalnost.

3:1 – Nole je potvrdio brejk iz prošlog gema i sada vodi sa 3:1. Noletov cilj je sigurno da završi meč što prije.

2:1 – Nismo dugo čekali na prvi brejk u drugom setu. Nole je uspio da uzme servis protivniku i tako zada prvi udarac u ovom setu.

1:1 – Nole lagano dolazi do izjednačenja u drugom setu. Špancu je prepustio samo jedan poen. Vidjeli smo nekoliko sjajnih poteza Noleta koji je pokazao zašto je najbolji na svijetu

0:1 – Španac osvaja gem na svoj servis i na najbolji mogući način odgovara nakon izgubljenog seta

Drugi set

6:4 – Prvi set pripao je Novaku Đokoviću koji je ujedno saznao da će ukoliko pobjedi večeras u narednom kolu igrati protiv Lasla Đerea

5:4 – Nole je napravio nekoliko grešaka u ovom gemu i Španac je uspio da ostane u prvom setu. Nole će sada servirati za osvajanje prvog seta.

5:3 – Nole lako osvaja gem na svoj servis i sada je veoma blizu osvajanja prvog seta. Pritisak je sada na Špancu koji servira za ostanak u meču.

4:3 – Iako je Nole ponovo bio blizu brejk lopte ovaj put se Španac izvukao. Oba tenisera su odigrali nekoliko odličnih poena, ali ovaj put je gem osvojio Zapata Miraljes. Ovo je bio najduži gem u dosadašnjem toku meča.

4:2 – Nole je potvrdio brejk i sada ide ka osvajanju prvog seta.

3:2 BREJK…. Nole je iskoristio drugu brejk loptu koja mu se ukazala. Nole je sjajno odigrao gem na servis protivnika. Oba tenisera su imali nekoliko sjajnih poteza i dugih razmjena i publika je mogla da uživa.

2:2 – Lako je Nole osvojio gem na svoj servis. Ovaj put rival nije osvoji niti jedan poen na servis najboljeg tenisera svijetas. Kako meč odmiče Nole je sve bolji i bolji.

1:2 – Preživio je Zapate Miraljes gem u kojem je Nole bio mnogo bolji nego u prvom gemu. Vidjeli smo nekoliko sjajnih poteza oba tenisera i ukoliko ovako nastavi Španac bi mogao da bude vrlo ozbiljan rival srpskom teniseru.

1:1 – Nole uz dosta problema osvaja gem na svoj servis. Španac je imao dvije brejk lopte koje nije iskoristio.

0:1 – Španac lako osvaja prvi gem na meču. Đoković nije uspio da osvoji niti jedan poen na servis protivnika.