PENALI PRESUDILI Leotar i Željezničar prošli u narednu fazu takmičenja

Završene su još dvije utakmice šesnaestine finala kupa Republike Srpske.

Leotar je kao gost u Šamcu savladao ekipu Borca nakon izvođenja penala (0:3). U Regularnom vremenu bilo je 1:1.

Domaćini odlično otvaraju meč i već u 5. minuti golom Janka Dujmušića dolaze u vodstvo. Sa tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu Leotar je krenuo još agresivnije, a domaćin je pao u 85. minuti kada Srđan Vulić postiže izjednačujući pogodak i odvodi utakmicu u jedanaesterce. Tamo su se bolje snašli gosti i prošli u narednu fazu takmičenja.

Ništa manje nije bilo zanimljivo na “Pregrađu” gdje su izabranici Asmira Avdukića takođe nakon penala izbacili ekipu Sloge Meridian koja se takmiči u Premijer Ligi BiH. U regularnom vremenu bilo je 1:1. Gosti su prvi došli do prednosti preko Aleksandra Milakovića u 65. minuti, ali nakon devet minuta stvari na početak vraća pojačanje Banjalučana i SAD Alonzo Pirt, da bi nakon toga presudila lutrija zvana jedanaesterci u kojoj su se domaćini bolje snašli i sa ukupnih 7:6 plasirali u osminu finala kupa Republike Srpske.

Podsjetimo, ranije su plasman u osminu finala izborili Sloboda (Novi Grad), Omarska, Krupa, Laktaši, Tekstilac, Kozara, Drina (Zvornik), Sutjeska, Zvijezda 09, Slavija i Podrinje.

Podsjetimo banjalučki Borac će svoj meč odigrati 25. septembra u Skugriću protiv istoimenog protivnika, dok će tri dana kasnije utakmicom između Progresa iz Kneževa i Alfa Modriče biti završena ova faza takmičenja.