PLASIRAO SE U ČETVRTFINALE Međedović srušio gren slem šampiona (FOTO)

Srpski teniser Hamad Međedović savladao je Dominika Tima s 7:5, 2:6, 6:3 i plasirao se u četvrtfinale turnira u švajcarskom Gštadu.

Hamad Međedović

On je poslije odlične partije uspio da sruši otpor šampiona US opena iz 2020. godine.

U prvom setu obojica igrača su sigurno čuvali svoj servis. Do rezultata 6:5 viđena je samo jedna brejk lopta, koju nije iskoristio Međedović. Naplatio je to u 12. gemu, kada je došao do dvije brejk, ujedno i set lopte. Prvu je realizovao i poveo 1:0 u setovima.

Austrijanac se nije predavao. Sjajno je otvorio drugi set. Vezao je četiri gema, a onda i rutinski priveo posao kraju u ovom delu igre i poravnao na 1:1.

Usljedila je pauza između drugog i trećeg seta, koja je više prijala Hamadu. Napao je servis rivala u drugom gemu, stigao do brejk lopte, koju je odmah iskoristio. Poveo je 3:0 i više povratak za Tima nije bilo. Posljednju šansu je Austrijanac imao na 5:3 kada je stigao do 0:40, pa imao još jednu brejk, ali je Hamad sjajno odigrao i stigao do pobjede.

Za mjesto u polufinalu Hamad će igrati sa boljim iz njemačkog duela Janik Hanfman – Danijel Altmajer, piše Sport klub.