POBJEDA LAJOVIĆA U MADRIDU Do drugog kola preko Hrvata Ćorića

Dušan Lajović, teniser iz Srbije plasirao se u drugo kolo Mastersa u Madridu pošto je na startu takmičenja pobijedio Bornu Ćorića iz Hrvatske sa 2:1 (6:3, 4:6, 6:4).

Dušan Lajović je dobio prvi set sa 6:3 nakon što je svom protivniku oduzeo servis u četvrtom gemu za vođstvo od 3:1. Do kraja ovog dijela igre nijedan ni dugi igrač nisu svom protivniku prepustili servis pa je Srbin izašao kao pobjednik iz prvog seta.

U drugom setu slična slika na terenu, oba igrača su čuvala svoj servis sve do poslednjeg gema u kojem je Borna iskoristio drugu brejk i set loptu pa je stigao do izjednačenja u setovima.

Odluka o pobjedniku prala je praktično u prvom gemu trećeg seta kada je Lajović napravi Brejk, ispostavilo se na kraju ključni s obzirom na to da su oba igrača do kraja bila sigurna na svoj servis, a Duci je meč loptu dočekao nakon dva sata i 24 minuta.