POBJEDA NA STARTU SERIJE Partizan se igrao sa živcima navijača, Crvena zvezda pala nakon drame (FOTO, VIDEO)

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu u prvom meču finala ABA lige i sada vode s 1:0 u seriji.

U prepunoj Areni crno-bijeli su slavili s 88:80 i sada su na dva koraka do deceniju čekane titule.

Drugu godinu zaredom u finalu ABA lige sastaju se beogradski vječiti. Šampionsku titulu brane crveno-bijeli koji su ovim porazom napravili korak unazad na tom putu.

Ovo je bio šesti duel dva najtrofejnija srpska kluba u tekućoj sezoni. Sada oba tima imaju po tri pobjede.

Oba imaju po šest trofeja u regionalnom takmičenju i onaj koji osvoji prsten ove sezone će postati novi rekorder na ABA ligi. Zvezda dominira u posljednjih osam godina, dok je Partizan posljednju titulu osvojio 2013.

Sjajno je igrao Partizan u prvoj četvrtini i u jednom trenutku je imao dvocifrenu prednost, ali se Zvezda nije predavala i na kraju prvog perioda meča imali su minus 8. Sjajno su domaći šutirali za tri poena i veliku prednost su imali zahvaljujući Kevinu Panteru i Zeku Ledeju.

U istom ritmu Partizan je nastavio i u drugoj četvrtini. Panter i Ledej su igrali kao u transu. Ledej je na poluvremenu imao 20 poena, a Panter 14. Kapiten nije igrao mnogo u drugoj četvrtini jer je rano dobio treću ličnu grešku. Iz svih pozicija pogađali su domaći igrači koji su nakon 20 minuta igre imali prednost od isto toliko poena (56:36).

Košarkaši Crvene zvezde kao da nisu postojali u prvih 20 minuta, što ne može da se kaže za treću četvrtinu. Sa mnogo više energije su ušli u nastavak meča i to se vidjelo na rezultatu. Polako se topila prednost domaćina koji nije imao ideju u napadu. Jedini vrijedan spomena bio je Alen Smailagić, dok su goste nosili Ognjen Dobrić i Filip Petrušev. Bilo je vidljivo da je Partizanu stao šut za tri poena pošto neke otvorene pokušaje nisu realizovali Panter i Ledej, dok su s druge strane trojke ubacivali Dobrić i Fakundo Kampaco.

Partizan je u posljednjih 10 minuta meča ušao sa prednošću od 73:61. Do kraja su nekako uspjeli da odbiju sve napade gostiju i na kraju su ostavili vrlo vrijednu pobjedu. Ponovo smo imali priliku da vidimo Partizan koji ima veliku prednost protiv ljutog rivala koja se topi, ali ovaj put su došli do trijumfa.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Ledej s 24 i Panter s 19 poena, dok su s druge strane najbolji bili Dobrić s 17 poena i Kampaco s 15.

Drugi meč se igra u četvrtak, a onda se serija seli na Zvezdin teren. Treći meč se igra 18. juna, a eventualni 4. već 20. juna. Eventualna majstorica je na program 22. juna, a u njoj bi bi domaćin bio Partizan.

Tok utakmice

Partizan – Crvena zvezda 88:80 (29:21, 27:15, 17:25, 15:19)

Kraj utakmice, pobjeda Partizana.

40 minut 23 sekunde do kraja Partizan ima plus 5 i Papapetrua na liniji slobodnih bacanja.

38. minut: Nedović je u bitnim trenucima promašio za tri poena, a zatim je i Kampaco promašio polaganje u kontri.

37. minut dva puta sa linije slobodnih bacanja bio je precizan Panter, a nakon toga je usljedila serija Zvezde od 4:0 koševima Nedovića i Bentila

35. minut Zvezda nakon dugo vremena ima jednocifren zaostatak.

33. minut Trojka Kampaca koji drži Zvezdu u igri, a tehničku je dobio Lazarević

33. minut veoma važna trojka Madara.

32. minut Nedović nije igrao veći dio meča, ali je sada pogodio veoma važnu trojku.

32. minut četvrta lična greška za Eksuma i to je sigurno problem za Partizan.

31. minut prvi poeni Ledeja u drugom poluvemenu.

Četvrta četvrtina

29. minut trojku je pogodio i Dobrić i prepolovila se prednost Partizana.

28. minut Eksum postiže koš uz pogođeno slobodno bacanje, dok s druge strane Kampaco postiže novu trojku

26, minut sjajno igra Dobrić u dugom poluvremenu, a Smailagić sjajno zakucava na drugoj strani.

25. minut Zvezde igra sjajno u odbrani, igrači Partizana nemaju ideju u napadu.

24. minut Zvezda je počela dobro drugo poluvrijeme, Kampaco postiže trojku, a Madar pravi faul u napadu i to je i njemu treća lična greška.

23. minut Zvezda ima probleme sa ličnim greškama Mitrović i Dobrić imaju po tri faula

22. minut prve poene u nastavku utakmice postiže Petrušev sa linije slobodnih bacanja.

Treća četvrtina

20. minut sjajno zakucavanje Ledeja koji je u prvom poluvremnu postigao 20 poena.

19. minut nova trojka Partizana koji igra sjjano, ovaj put precizan je Madar.

17. minut sjajno je zakucao Ilić za svoje prve poene na meču.

16. minut novu trojku za Partizan postigao je Anđušić, a koš za Zvezdu u narednom napadu postigao je Petrušev i Partizan vodi s 42:27.

15. minut opet serija ofanzivnih skokova igrača Zvezde, ovaj put na liniju slobodnih bacanja ide Bentil koji je bio precizan jednom

14. minut treća trojka na meču za Ledeja koji ima 13 poena.

13. minut u nekoliko navrata košarkaši Crvene zvezde su uzimali ofanzivni skok, ali nisu uspjeli da postignu koš.

11. minut 14 poen na meču postiže Panter koji je ponovo pogodio trojku. Partizan vodi s 32:21.

Druga četvrtina

10. minut Nedović postiže trojku sa velike daljine.

9. minut Prve poene na meču postižu Nedović i Lesor.

7, minut Nova trojka domaćina i ponovo je precizan Ledej

7. minut prve poene na meču postiže i Petrušev koji je promašio dodatno slobodno bacanje.

7. minut: Nakon ofanzivnog skoka Parizan postiže novu trojku preko Pantera.

6. minut: Marković odgovara trojkom na seriju Partizana.

5. minut: Nova trojka na meču koju postiže Ledej, a nakon toga poene nakon dobre odbrane postiže Madar.

4. minut: odličan početak Partizana i prvu trojku na meču postiže Naneli, a odgovara mu Kampaco

2. minut: Novi poeni za Partizan prvo postižu Ledej pa ponovo Panter

2. minut: prve poene za Partizna postiže Panter koji je postigao trojku.

1. minut: Prve poene na meču postiže Bentil koji je dva puta bio precizan sa linije slobodnih bacanja.

Prva četvrtina

UOČI MEČA

Navijači Partizana do posljednjeg mjesta su ispunili Arenu i spremni su da svoje ljubimce vode do nove pobjede.

Najveće iznenađenje pred početak finalne serije ABA lige je bez ikakve dileme Aleksa Avramović. On je večeras u protokolu i biće na raspolaganju Željku Obradoviću. On je doživio prelom šake u Madridu u četvrtfinalnoj seriji Evrolige protiv Real Madrida, ali se očigledno oporavio i pojavio se na parketu u punoj opremi pred početak finala.

Ipak, sada ostaje pitanje koliko je zapravo Avramović spreman s obzirom da nije igrao više od mjesec dana od kada je doživio prelom poslije duela sa Edijem Tavaresom.

S druge strane loše vijesti za navijače Crvene zvezde jer večeras sigurno neće biti Luke Vildose. On je ove sezone jedan od najboljih igrača crveno-bijelih i sigurno je da će mnogo nedostajati ekipi na putu ka eventualnom brejku.