POBJEDA Piksijevi "orlovi" slavili u Budimpešti

Fudbaleri Srbije pobijedili su Mađarsku rezultatom 1:0 u prijateljskoj utakmici koja je odigrana u Budimpešti.

Srbija je povela u 35. minutu. Centrirao je Tadić iz kornera, a Mitrović je pokazao koliko mu je malo potrebno da zaprijeti protivniku. Pogodio je prečku napadač Fulama, ali ovo će se ipak voditi kao autogol Nađa, koji je nakon odbrane Gulašija ugurao loptu u svoju mrežu. VAR je nekoliko minuta provjeravao da li je lopta prešla gol liniju, nakon čega su mađarski arbitri doneli odluku, a srbija je došla do vođstva.

Samo šest minuta kasnije zaprijetili su Mađari. Šalai je bio u dobroj situaciji, sjajno je šutirao nakon prodora prezimenjaka, ali je njegov udarac završio pored gola Milinković – Savića.

u 43. minutu mogla je Srbija i do drugog kola, ali je slobodnjak Sergeja Milinkovića-Savića završio pored gola.

Napao je Piksi u nastavku. Na samom startu drugog poluvremena dvije izmjene u Srbiji. Umjesto Andrije Živkovića će u drugih 45 minuta igrati Luka Jović, dok je Sašu Lukića zamijeniti Nemanja Radonjić. Takođe, umesto Filipa Kostića će u nastavku meča ušao je Mihailo Ristić, pa je srbija igrala veoma ofanzivno sa dva napadača.

Velika prilika za Srbiju u 69. minutu. Nastala je dužva u kaznenom prostoru domaćih nakon što je probio Nemanja Radonjić, nisu uspijevali Mađari da “očiste” loptu iz svog šesnaesterca, neko je povukao Mitrovića, a nakon asistencije VAR-a glavn sudija odllučio je da nema ništa od penala.

Samo nekoliko minuta kasnije MItrović je ponovo u prilici, izašao je sam pred golmana Mađarske koji je u ovom duelu bio uspješniji.