"Pogriješio sam, znam" Trener Sevilje ističe da Gudelj nije trebao da šutira penal (VIDEO)

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su Superkup Evrope pobjedom protiv Sevilje nakon penal serije na stadionu "Jorgos Karaiskakis" u Atini, poslije regularnih 1:1, a tragičar je bio srpski reprezentativac Nemanja Gudelj koji je promašio odlučujući penal i pogodio prečku.

Poslije meča, bilo je reči o tome i trener Sevilje priznao je da se kaje što je izveo Lamelu, zato je penal šutirao Gudelj u odlučujućoj seriji.

U izuzetno eksplozivnoj utakmici u kojoj smo gledali konstantnu inicijativu Mančester sitija i Sevilju koja je iz kontri tražila svoju šansu, Pep Gvardiola je na kraju izašao kao pobjednik. Sevilja je došla do prednosti u 27. minutu preko Jusufa En Nesirija, da bi izjednačenje Građanima u 63. minutu donio Kol Palmer na genijalnu asistenciju Rodrija.

Svi izvođači penala u seriji su bili precizni, do Nemanje Gudelja koji je pogodio prečku i spriječio Sevilju da napravi veliko iznenađenje i uzme trofej pored favorizovanog Sitija. Poslije meča, trener Sevilje Hose Luis Mendilibar otkrio je ko to nije imao hrabrosti da šutira, doduše “između redova”.

Naime, Mendilibar je pred kraj 90 minuta igre iz igre izveo Erika Lamelu, šansu je dobio Suso. Nije imao karakter da preuzme odgovornost.

– Pogriješio sam što sam uklonio Erika Lamelu. Da je ostao do kraja, izveo bi penal. Pogriješio sam, jer sam mislio da bi onaj ko je ušao mogao da bude u boljoj situaciji da izvede penal, ali nije bilo tako – rekao je Medilibar.