Još jedan trofej za Siti: Srbin promašio odlučujući penal, Sevilja bila nadomak iznenađenja, ali pehar ide Gvardioli u ruke

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su Superkup Evrope pobjedom protiv Sevilje nakon penal serije na stadionu "Jorgos Karaiskakis" u Atini, poslije regularnih 1:1, a tragičar je bio srpski reprezentativac Nemanja Gudelj koji je promašio odlučujući jedanaesterac i pogodio prečku.

U utorak je Srbin bio heroj penal serije, a sada je drugi Srbin postao potpuni tragičar. Nije uspio Nemanja Gudelj da sledi svog saigrača iz reprezentacije Filipa Mladenovića koji je donio pobjedu Panatinaikosu protiv Marseja i plasman u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, navodi Sportal.

U izuzetno eksplozivnoj utakmici u kojoj smo gledali konstantnu inicijativu Mančester sitija i Sevilju koja je iz kontri tražila svoju šansu, Pep Gvardiola je na kraju izašao kao pobjednik. Sevilja je došla do prednosti u 27. minutu preko Jusufa En Nesirija, da bi izjednačenje Grtađanima u 63. minutu donio Kol Palmer na genijalnu asistenciju Rodrija.

Svi izvođači penala u seriji su bili precizni, do Nemanje Gudelja koji je pogodio prečku i sprečio Sevilju da napravi veliko iznenađenje i uzme trofej pored favorizovanog Sitija.