PORAZ OD FENJERAŠA Efes izgubio od Asvela i učinio uslugu Partizanu

Košarkaši Asvela napravili su veliko iznenađenje u 29. kolu Evrolige, pošto su savladali Efes rezultatom 84:80.

S obzirom da je Asvel druga najgora ekipa Evrolige sa samo šest pobjeda iz 28 utakmica, a da Efes i dalje ima šanse da ode u plej-in, gosti iz Turske bili su izraziti favoriti.

Međutim, francuski tim je imao punu halu, sjajnu atmosferu i igrao je odlično od samog starta.

Imali su +3 posle prve četvrtine i dvocifrenu prednost u drugoj, da bi na poluvreme otišli sa +7.

U trećoj četvrtini su imali i najvećih +15, da bi pred posljednjih 10 minuta bilo +13.

Asvel je vodio i +18 na sedam minuta do kraja, ali se Efes nije predavao i u mini-serijama pokušavao da se vrati u meču.

Uspjeli su da serijom 11:0 dođu do -7, ali Asvel nije popuštao.

Na kraju je nastala drama. Larkin je pogodio za -4 na 36 sekundi do kraja, da bi Buboa ukrao loptu Mbajeu i odmah pogodio trojku za -1 na 28 sekundi do kraja.

De Kolo je iscijedio napad do kraja, dodao na četiri sekunde do kraja usamljenom Liju u korner, koji pogađa za +4 i pobjedu.

Predvodili su ih do trijumfa Luvavu Kabaro sa 21 i Dešon Tomas sa 20 poena.

Kod Efesa istakli su se Klajburn sa 16, Tompson sa 15 i Larkin i Džons sa po 14 poena.

Na kraju, Efes je ostao na 12 pobjeda i ima 17 poraza, a Asvel je učinio i uslugu Partizanu, pošto bi ih turski tim stigao da je pobijedio u Francuskoj.

Poraz Efesa slave i Valensija i Bajern, prenosi Sportal.