POVRATAK KAPITENA GRAĐANA Mančester siti novu godinu počeo na dominantan način

Mančester siti je novu 2024. godinu započeo pobjedom u 3. kolu FA kupa, pošto je kod kuće deklasirao Hadersfild rezultatom 5:0 (2:0).

Bio je to lagan posao za ekipu Pepa Gvardiole protiv ekipe koja se bori za opstanak u Čempionšipu.

U prvom poluvremenu dominirao je Fil Foden, koji je pogodio u 33. minutu na asistenciju Alvaresa, da bi Argentinac zatresao mrežu četiri minuta kasnije.

Jedino što brine Gvardiolu je povreda Akanđija, koji je već u 12. minutu morao napolje.

U drugom poluvremenu zaigrao je i Kevin De Brujne, koji se vratio prvi put još od 11. avgusta.

Asistirao je Dokuu za peti gol u 74. minutu, a prije toga pogađali su Bob u 58. i Foden u 65. minutu.

Srpski napadač Bojan Radulović je u petak stigao u Hadersfild i debitovao je protiv Sitija kada je ušao u 62. minutu.