POVRATAK SA STILOM Kevin De Brujne donio proekret Mančester Sitiju

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Njukasl u utakmici 21. kola Premijer lige rezultatom 3:2.

Fudbaleri Mančester Sitija došli su do šestog uzastopnog trijumfa u svim takmičenjima nakon „duplog preokreta“ na Sent Džejms parku.

Utakmica je od samog početka bila vrlo sadržajna – Njukaslu je poništen pogodak već u drugom minutu. Tripije je tada poslao dijagonalu ka Isaku u nedozvoljenoj poziciji, a Šveđanin je potom asistirao Šonu Longstafu na drugoj stativi.

Već u petom minutu je Pep Gvardiola ponovo strahovao – Ederson je napucao Almirona loptom u stomak, potom je nastao haos pred golom gostiju, ali se Bruno Gimaraeš spetljao. Prilikom intervencije se Ederson povrijedio, pa je morao da bude zamjenjen – ušao je Ortega umjesto njega.

Siti je poveo u 26. minutu, kada je majstorski gol postigao Bernardo Silva – petom, nakon centaršuta Vokera. Tri minuta kasnije je imao još jednu veliku priliku, ali je Dubravka to odbranio.

Od 35. do 37. potpuni preokret Njukasla – dvije preslikane akcije i golovi „kiflom“ Aleksandera Isaka i Entonija Gordona.

Siti je u drugom dijelu napadao ne bi li došao do izjednačenja, što se dogodilo u 74. minutu – Kevin De Brujne je šutirao Šeru kroz noge i pogodio malu mrežu, piše Sport klub.

Nastavili su Građani sa atacima sve do kraja – što se isplatilo kada je trijumf donio mladi ofanzivac Oskar Bob svojim prvim golom u Premijer ligi – nakon dijagonale De Brujnea koji se večeras vratio na teren nakon povrede.