(VIDEO, FOTO) SPREMITE SE ZA SPEKTAKL Duel trenerskih velikana 3. dio, Gvardiola ili Anćeloti? Šta kaže tradicija?

Real Madrid i Mančester siti u posljednje dvije sezone naučili su nas na spektakularne mečeve.

I prošlonedjeljni prvi četvrtfinalni susret na Santijago Bernabeu (3:3) bio je prava poslastica, a na terenu je bilo svega što moderan fudbal nudi. Lijepih golova, atraktivnih akcija, rezultatskih preokreta…

Kad se sve sabere možda je taj neriješen rezultat najrealniji i možda je najpoštenije da odluka u polufinalisti padne upravo na sjeveru Engleske.

Ovo neće biti sudar samo dva fudbalska diva, dva gorostasa, već i novi sudar dva trenerska maga. Dva stručnjaka čija se fudbalska filozofija poznaje samo ofanzivu, a to publika i najviše voli.

Real Madrid ili Mančester Siti

U sezoni 2021/22. Mančester siti je na svom terenu i pravom vatrometu golova pobjedio sa 4:3. U revanšu pravi spektakl. Siti je u Madridu poveo golom Markeza u 73.minutu. Činilo se tad da je sve gotovo, ali onda šok za Engleze i Gvardiolu. Dva gola Rodriga u 90 i 90+1 minutu. Već u petom minutu prvog produžetka Karim Benzema je donio pobjedu i plasman Real Madrida u narednu fazu takmičenja.

Zanimljivo je da je Real Madrid te sezone u finalu savladao Liverpul sa 1:0 i tako postao prvak Evrope.

Već naredne sezone 2022/23. opet sudar dva kluba. Ovaj put prvi meč igrao se u Madridu i sastav trenera Anćelotija morao je da se zadovolji sa 1:1. Ipak, u revanšu su doživjeli pravi potop. Siti je na svom terenu bio neumoljiv i sa 4:0 ugasio nade Reala da može odbraniti naslov šampiona Evrope.

Zanimljivo je da je upravo Mančester siti prošle godine po prvi put osvojio Ligu šampiona i to nakon eliminacije Reala.

Ako je suditi po tradiciji onda bi pobjednik ovog susreta trebalo da se na kraju sezone okiti naslovom najboljeg tima u Evropi.

Gvardiola ili Anćeloti

Dakle omjer između Gvardiole i Anćelotija u dvomečima je trenutno 1:1. Strateg Real Madrida i igračka legenda Milana ima želju za osvetom, jer i dalje u ušima zuji onaj poraz od 4:0 u prošloj sezone. Ko će dobiti majstoricu Anćeloti ili Gvardiola?

Jedno je sigurno spektakl je zagarantovan, a prava je šteta što će jedan od ova dva velikana sad završiti svoj put prema Ušatom peharu.