PREGAZILI BARANE Igokea nemilosrdna protiv Mornara za nastavak sjajnih partija u ABA ligi

Košarkaši Igokee nastavili su sa sjajnim partijama u ABA ligi, a ovog puta bili su nemilosrdni protiv Mornara iz Bara u Laktašima.

Od prvog do posljednjeg minuta na terenu se pitala samo jedna ekipa, a rezultat je na kraju bio 84:64 (22:13, 25:17, 18:13, 19:21)

U Prvoj četvrtini izabranici Vladimira Jovanovića pokazali su sjajnu igru prije svega u defanzivi, gdje su Baranima dopustili samo 13 poena. Nastavili su Igosi da igraju u odličnom ritmu, pa se razlika samo uvećavala. Na kraju druge četvrtine bilo je 47:30 za Aleksandrovčane, pa se pobjednik meča već mogao nagovijestiti.

I u nastavku se nisu opustili igrači Igokee, koji su na krilima Nikole Tanaskovića napravili i ubjedljiviju prednost, da bi u posljdednjoj četvrtini imali i maksimalnih +27.

Najefikasniji pojedinac na meču bio je pomenuti Tanasković sa 19 poena, dok je u poraženoj ekipi Markus Veders postigao 13 poena i uhvatio 9 skokova.

U narednom kolu Igokea igra u gostima protiv Krke, dok će Mornar ugostiti Cedevita Olimpiju.

Igosi čuvaju drugu poziciju na tabeli ABA lige, sa fenomenalnim skorom od 8:2, dok je Mornar ostao posljednji sam samo jednom pobjedom iz 10 susreta.