Ribakina servirala osvetu: Nadigrala Bjeloruskinju za trofej u Indijan Velsu

Jelena Ribakina pobjednica je ovogodišnjeg Indijan Velsa nakon što je savladala bjeloruskinju Arinu Sabalenku i tako joj se osvetila za poraz u finalu AO.

Sabalenka i Ribakina sa trofejima

Ruskinja sa pasošem Kazahstana slavila je 7:6 (13:11), 6:4 i na neki način se osvetila Bjeloruskinji za poraz u finalu Melburna.

U prvom setu, prvi udarac je zadala Sabalenka, koja je napravila brejk u petom gemu. Međutim, Ribakina uzvraća u osmom gemu i uvodi meč u egal.

Rođena Moskovljanka je u 12. gemu spasila set loptu na svoj servis i stiglo se do taj brejka. Smjenjivale su se u vođstvu, Ribakina je propustila četiri, Sabalenka dvije set lopte da bi Kazahstanka petu realizovala za prednost od jednog seta.

Na krilima prvog seta, Ribakina odmah na početku drugog dijela pravi brejk. Kada je i drugi put oduzela servis rivalki i povela 5:2 djelovalo je da je kraj blizu. Sabalenka je ipak uspjela da vrati jedan brejk, smanji na 5:4, ali više od toga nije mogla.Ribakina osvaja svoj servis gem i stiže do vrijednog trijumfa.

Ovo je za Ribakinu četvrta titula u karijeri. Poslije ove pobjede probiće se na sedmo mesto WTA listi, dok će Sabalenka ostati druga teniserka svijeta, navodi Sportklub.