Roma na kraju najgore prošla: Atalanta slavila protiv Torina i ostavila Seriju A bez 6. mjesta u Ligi šampiona

Fudbaleri Atalante savladali su na domaćem terenu ekipu Torina rezultatom 3:0, u utakmici 38. kola italijanske Serije A.

Nakon duela u Begramu jasno je će Italija i definitivno imati pet timova u Ligi šampiona, iako je Atalanta osvajanjem Lige Evrope otvorila šansu i za eventualnog šestog učesnika.

Na kraju je najveći gubitnik ostala ekipa Rome koja se nadala da će tim Đan Pjera Gasperinija sezonu okončati na petom mjestu na tabeli. Takav scenario bi Vučicu poguralo u elitno evropsko takmičenje, ali je Boginja provincije sa ova tri boda preuzela četvrto mjesto na tabeli od Bolonje, a ukoliko u zaostalom meču 37. kola savlada Fjorentinu preteći će i Juventus i sezonu okončati kao trećeplasirani tim Kalča.

Pobjedu Atalante na stadioni “Atleti Azuri d'Italija” najavio je Đanlika Skamaka, koj je strahovitim udarcem iz okreta sa ivice šesnaesterca poslao loptu u mrežu gostiju.

U samoj završnici prvog dijela utakmice Ademola Lukman je duplirao prednost domaćina i tada je se već mogao naslutiti konačan ishod.

Junaku finala Lige Evrope je su u drugom poluvremenu poništena čak tri gola, ali je tim iz Bergama na kraju ipak došao i do trećeg gola i to preko Marija Pašalića koji je u 71. minutu bio precizan sa bijele tačke.

Poput Rome bez izlaska u Evropu ostaće i Torino, dok će Napoli morati da čeka ishod finala Lige konferencija i pobjedu Fjorentine nad Olimpijakosom kako bi se našao na međunarodnoj sceni.