(FOTO) PIKSI IMA DOBRU I LOŠU VIJEST Milinković-Savić 14. put ostao nesavladan, Samardžić bez minute na terenu

Fudbaleri Torina savladali su kao gosti Udineze 2:0 u meču 29. kola Serije A.

Mreža bikova, koju čuva prvi srpski golman Vanja Milinković-Savić,  je 14. put ove sezone ostala netaknuta. Bolji od njega u tom pogledu, sa 17 mečeva bez primljenog gola, samo je Interov Jan Somer.

Vanja je ove sezone propustio samo jednu utakmicu, protiv Bolonje (poraz 2:0), dok je na ostalih 28 na pola od tog broja utakmica sačuvao svoju mrežu.

Svih 14 puta kada protivnici nisu pronašli put do gola Torina, među stativama je bio srpski golman.

Ovog popodneva “spustio je roletnu” napadačima Udinezea, dok su, na drugoj strani, njegovi ofanzivci uradili svoj dio posla.

Duvan Zapata je već u 10. minutu donio prednost gostima, a Nikola Vlašić je u 56. postavio konačan rezultat.

Torinu je ovo bila prva pobjeda poslije četiri meča bez trijumfa.

Udineze može upasti u ozbiljne probleme u nastavku sezone, ekipa je 13, ali prvi tim “ispod crte” Frosinone udaljen je samo tri boda, piše B92.

Trener “Zebri” Gabriele Ćiofi i treći meč zaredom ostavio je Lazara Samardžića na klupi, s tim da ga ovog puta nije ni uvodio u igru. Srbin nije bio nijedna od pet izmjena koliko je danas izvršio trener Udinezea.