RUTINSKI Zvezda razbila TSC i pobjegla Partizanu

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su slavili protiv TSC-a (4:0) u Bačkoj Topoli u okviru drugog kola plej-ofa Superlige Srbije.

Ivanić je bio strijelac prvog gola u 16. minutu. Nije imala Zvezdina “četvorka” velikih problema sa realizacijom, s obzirom na to da ga je Katai praktično spojio sa golom. Zaista je sjajno izgledao “Magiko” na ovom meču i pokazao da pruža i blistave partije u mečevima u kojima se ne upiše u strijelce.

Međutim, igra Zvezde nije bila na istom nivou nakon gola iz 16. minuta. Štaviše, TSC je bio bolji u pojedinim dijelovima meča. Boljka domaće ekipe je bila u tome što je jedini raspoložen za igru u polju bio Mihajlo Banjac. Često su njegovi centaršutevi ostali neispraćeni, dok udarci veziste nizu predstavljali veliku opasnost po gol Milana Borjana.

Tako sve do 64. minuta kada Zvezda pravi zakoret za 180 i doslovno razbija protivnika.

Ponovo se u strijelce upisao Mirko Ivanić na asistenciju Gelora Kange, a samo tri minuta kasnije i do het-trika u vjerovatno i najlepšem potezu meča. Kombinovali su igrači Zvezde u protivničkom šesnaestercu, prilike su imali Katai, pa Kanga. Njihovi udarci su izblokirani. Lopta je stigla do Ivanića koji ju je primirio, “okrenuo” protivničkog defanzivca i poslao loptu u gornji desni ugao protivničke mreže. Efektno.

Mogao je Ivanić i do četvrtog gola, trećeg u samo osam minuta, ali je njegov pokušaj glavom odbranio Dejan Filipović. Loptu je uspeo da odbije samo ispred sebe, a na nju je naleteo Ben i lako je smjestio u mrežu postavivši konačan rezultat ovog meča.

Zvezda sa ovom pobedom ide na pet poena prednosti u odnosu na “večitog” rivala koji tek treba da odigra svoj meč sa Čukaričkim.