Tenis

SJAJNA POZICIJA ZA NOVAKA Đoković ne brani ni poen, može na prvo mjesto

Nova teniska sezona samo što nije počela. Prvi turnir na programu je od 29. decembra.

Novak Đoković pije vodu

Riječ je o novom timskom takmičenju koje nosi naziv Junajted kup. Već od 1. januara igraće se u Adelejdu, dok će od 2. dana nove godine domaćin teniserima biti i Pune.

Đoković neće braniti nijedan poen tokom prvog mjeseca nove godine. A na svoj konto mogao bi da doda 2.250, pošto će se takmičiti u Adelejdu i na Australijan openu. Srpski teniser poslije prvog grend slema u sezoni, mogao da se vrati na prvo mjesto na ATP listi.

Tamo je trenutno Karlos Alkaras, sa 2000 bodova više od Srbina. Mlađani španski teniser u januaru brani 90 poena, koliko je zaradio plasmanom u treće kolo Australijan opena.

Najviše posla imaće Rafael Nadal, koji je ovog januara osvojio 2250 poena. Iskusni Španac je osvojio titulu na Melburnu, a onda je trijumfovao na Australijan openu. U novoj sezoni će nešto bodova pokušati da osvoji na Junajted kupu, pre nego što krene u odbranu trona na „Rod Lejver areni“.

O prvom mjestu može da sanja i Kasper Rud, koji u januaru brani samo 125 bodova osvojenih na ATP Kupu. Norvežanin je potom propustio prvi grend slem u sezoni.

Australijan open na programu je od 16. januara.