SLAVIJA POKLEKLA Mladost slavila u derbiju začelja

Košarkaši Mladosti iz Mrkonjić Grada upisali su veoma važnu pobjedu na gostovanju ekipi Slavije u Istočnom Sarajevu u 9. kolu Košarkaške lige BiH.

Mladost je bila bolja rezultazom 83:75 (14:23,30:17,20:20,19:15):

Domaći su bolje ušli u meč i dobili prvu četvrtinu sa 23:14, ali to je bilo to to od Slavije. Ekipa iz Mrkonjić Grada je stegla odbranu i razigrala se u napadu te na poluvrijeme otišla sa prednošću. U nastavku u trećem kvartalu viđena je izjednačena utakmica. Mladost je bila smirenija u završnici te upisala veliku pobjedu na gostovanju.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi su bili Lazar Đurović sa 18 poena, a pratio ga je Harun Huseinspahić sa 15 poena, kod domaćih bolji od ostalih je bio Darko Damjanović sa 19 poena.

Ovo je Mladosti bila treća pobjeda uz šest poraza, dok je Slavija ostala na dnu tabele sa samo 2 pobjede i 7 poraza.

Mladost u sljedećem kolu u Mrkonjiću dočekuje Spartak iz Prijedora, dok će Slavija takođe na svom parketu dočekati ekipu Posušja.