SRBIJA PRED PORAZOM U MEKSIKU Srpkinje izgubile oba duela

Teniserke Meksika lako su savladale Srbiju na početku plej-ofa za plasman u kvalifikacije Svjetske grupe "Bili Džin King kup".

Prvu pobjedu Meksikankama donijela je Renata Zarazua, savladavši našu Olgu Danilović sa 2-0 u setovima 7:6(8), 6:4.

Nevjerovatan rasplet viđen je u prvom setu, pošto je Olga prvo vodila sa 5:1, a onda gubila sa 5:6 nakon što je propustila tri set lopte.

Otišlo se u taj-brejk, a tu je Zarazua povela sa 6:2. Međutim, drami nije bilo kraja, pa je Srpkinja izjednačila na 6:6.

Na kraju je, ipak, Meksikanka iskoristila sedmu set loptu, da bi zatim bez većih problema osvojila i drugi set.

U drugom meču Marsela Zakarijas je savladala Lolu Radivojević sa 2-1 u setovima – 5:7, 6:3, 6:2.

Radivojevićeva je u prvom setu spasla četiri set lopte i ukupno šest brejk lopti u dva gema kako bi povela sa 1-0, ali u drugom i trećem nije imala previše šansi.

Drugog dana takmičenja (subota od 22.00 po našem vremenu) na teren će izaći Zakarijas i Danilovićeva, a potom Zarazua – Radivojević i dublovi Olmoš/Zakarijas – Danilović/Natalija Stevanović, piše B92.