ŠTUTGART PORAŽEN Verder na krilima Dukša prekinuo crnu seriju bez pobjede

Fudbaleri Verdera savladali su Štutgart u Bremenu rezultatom 2:1 u meču 30. kola Bundeslige.

Verder Bremen

Meč je obilježio Marvin Dukš koji je sa dva pogotka donio pobjedu domaćinu.

Dukš je realizovao jedanaesterac u 28. minutu i potom postigao još jedan gol u 49. To su njegovi prvi golovi još od trećeg februara, a ukupno je stigao do njih 11 u njemačkom šampionatu ove sezne.

Deniz Undav je uspio da smanji zaostatak u 71. minutu, ali bodovi nisu otišli kući sa gostima.

Verder je sa ovom pobjedom prekinuo seriju od sedam mečeva bez pobjede od čega su pet bili porazi. Nalaze se na 11. mjestu bez šansi da ispadnu, ali ni da izbore mjesto u nekom od evropskih takmičenja.

Štutgart bi ovaj poraz mogao da košta pred posljednja četiri kola. Ostaju treći iza šampiona Bajera i drugoplasiranog Bajerna, ali sada njihovi pratioci mogu da smanje jaz. Lajpcig je na šest bodova, a Borusija iz Dormunda na sedam uz meč manje, piše B92.

U narednom kolu Štutgart će pokušati da prekine niz nepobijedivotsti “apotekara” iz Leverkuzena, dok će Verder u goste Augzburgu.