Tenis

Švjontek u polufinalu Sinsinatija: Spor početak, pa pobjeda nad osvajačicom Vimbldona

Poljska teniserka Iga Švjontek pobijedila je Marketu Vondrušovu sa 7:6 (3), 6:1 na Mastersu u Sinsinatiju.

Kiša pravi probleme u Ohaju, ali Iga Švjontek ne dozvoljava da je išta poremeti.

Ona je u četvrfinalu Sinsinatija porazila Marketu Vondrušovu, koja je nedavno postala šampionka Vimbldona i došla na dva stepenika od trofeja u SAD.

Iga je pobijedila sa 2-0 u setovima kao što je već rečeno, a susret je trajao sat vremena i 31 minut.

U prvom setu je Vondrušova bila sjajna i opasno namučila Igu Švjontek, pa je najbolja igračica planete tek u taj-brejku uspela da osvoji prvi set.

Drugi set je bio sušta suprotnost, Poljakinja je čak tri brejka uspela da napravi i sa 6:1 ode u polufinale gde igra protiv bolje iz meča Paolini – Gof, navodi B92.