UNIŠTENI TOPOVI Siti i De Brujne se poigrali sa Arsenalom, nema dileme ko je najbolji u Engleskoj (VIDEO)

Fudbaleri Mančester sitija deklasirali su Arsenal u derbiju 33. kola, ali i cijelog prvenstva sa 4:1 i stigli na korak od odbrane titule u Premijer ligi. Građani su pokazali da su u ovom trenutku bolji rival ili bar u mnogo boljoj formi koja je izdala "tobdžije" u finišu sezone kada im je najviše trebala.

Kevin de Brujne

Sve je bilo gotovo poslije prvih 45 minuta. Kevin de Brujne je već u sedmom pokazao da će ovo biti njegovo veče jer je sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca matirao Arona Raazmdejla. Nastavio je Siti sa napadima, a Arsenal izgledao kao tim koji se bori za opstanak.

Gotovo ništa nije mogla ekipa Mikela Artete koja je do prije samo nekoliko kola imala prilično komfornu situaciju na vrhu.

Da su gosti na poluvrijeme otišli sa golom zaostatka možda bi mogli nečem da se nadaju, ali je Džon Stouns u nadoknadi iskoristio sjajan centaršut igrača meča De Brujnea i povisio na 2:0. VAR je bio na strani domaćih.

I u nastavku je tim Pepa Gvardiole bio mnogo bolji, a veče za pamćenje De Brujne je krunisao u 54. minutu kada je hladnokrvno realizovao šansu koju mu je pripremio Erling Haland.

Do kraja meča loše veče Arsenala za trenutak je popravio Rob Holding u 86. minutu. Ipak, kakav bi to meč bio a da Haland ne postigne pogodak. Fenomenalni Norvežanin stavio je tačku na veliki trijumf u petom minutu nadoknade vremena.

Građani su i dalje drugi na tabeli sa 73 boda, dva manje od Arsenala. Ipak, veliki kapital su dva zaostala meča, a s obzirom u kakvoj formi igraju preostalih sedam mečeva trebalo bi da budu samo formalnost.