(FOTO) PARTIZAN NA SRPSKI POGON Avramović i Anđušić "skresali" krila Albatrosima u Areni

Košarkaši Partizana uspjeli su da ostvare pobjedu u okviru devetog kola Evrolige.

Crno-bijeli su bili bolji od berlinske Albe rezultatom 89:74 po četvrtinama (18:20,25:20,22:15,24:19)

Partizan je kao i u ranijim mečevima počeo veoma sporo, tromo i bez ikakve ideje, ali ulaskom Alekse Avramovića počeo da diše i igra smislenije. Reprezentativac Srbije je svojom energijom pokrenuo crno-bijele. Partizan se i drugom kvartalu mučio, ali pred kraj poluvremena uspio da preokrene rezultat na krilima već pomenutog Avramovića koji je u tom momentu imao 11 poena i Nanelija sa 10 poena. U cijelom prvom poluvrmeenu protivnički centri, Kumađe i Timan su mučili crno-bijele, hvatali im skokove i lagano poentirali iz reketa.

Partizan je u trećem kvartalu potpuno dostigao radnu temperaturu, počeo je da pogađa van linije 6,75 koji je sa tri trojke potpuno zapalio domaće navijače, te je Partizan prvi put imao dvocifrenu prednost.

Crno-bijeli su u zadnjih 10 minta meča održavali prednost i mirno priveli meč kraju.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio Aleksa Avramović sa 20 poena, pratio ga je Danilo Anđušić sa 16, dok je u Albi bolji od ostalih bio Johanes Timan sa 21 postignutim poenom.

Partizan nakon ovog meča je na skoru od 4 pobjede i 5 poraza i u idućem kolu gostuju ekipi Efesa u Istanbulu.

Tok meča

Partizan-Alba Berlin 84:73

Kraj meča

40.minut Partizan je pobijedio.

38.minut Partizan ima totalnu kontrolu nad utakmicom. Avramović i Kaminski privode posao krajau.

35. minut Partizan održava dvocifrenu prednost preko Anđušića i Nanelija, Alba uglavnom poentira sa bacanja.

32.minut Partizan na ulasku u posljednju četvrtinu poentira preko Avramovića koji polaže loptu u koš, pa Ledej pogađa za tri, dok za Albu 4 poena postiže Timan.

Kraj treće četvrtine

30.minut Partizan odličan na kraju trećeg kvartala. Na krilima Doužera, Anđušića i Avramovića su stigli do prve dvocifrene prednosti

28. minut Partizan je zaigrao sada nošen odličnim navijanjem sa tribina.Zek Ledej poentria prvo sa linije za slobodnih bacanja, te trojkom iz desnog ugla.

26. minut Igra se sada u oba pravca Partizan trojkom Anđušića i šutemm za 2 Avramovića poentira, dok je Proćida na drugoj strani vratio trojku. Pojačava se intenzitet na terenu, ali i navijanje na tribinama.

24. minut Partizan u ozbiljnim problemima u napadu, ne mogu da iskreirajau ništa, dok Alba preko Timana dolazi u vođstvo.

22. minut Partizan je krenuo u drugo poluvrijeme poenima Zeka Ledeja koji je pogodio iz odbojke, dok su Vecel i Samar bili precizni na drugoj strani.

Kraj prvog poluvremena

20. minut Naneli je poentirao sa bacanja, Timan uzvratio na drugoj strani iz reketa. Uroš Trifunović je tačku na prvo poluvrijeme stavio sa linije slobodnih bacanja.

19.minut Partizan je izveo nižu petorku na teren, te je rezultovalo trojkom Nanelija i polaganjem Ponitke, ali Alba ponovo dominira pod košem sa Kumađeom, vratili su trojku preko Sterlinga pa poenima ispod koša Timana.

16.minut Avramović nastavlja da igra dobru utakmicu, Ledej pogađa sa polukruga.

14.minut Partizan ponovo ima problema u organizaciji napada, poeni se veoma teško postižu, sreća za domaće te Alba nije ništa uspješnija.

12.minut Na početku druge četvrtine Anđušić je postigao trojku, pa Avramović postiže koš faul, dok je na drugoj strani Šnajder dao 2 trojke za Albu

Kraj prve četvrtine

10.minut Partizan muči stara boljka,a to je građenje sopstvenog koša gdje ga maltretira Kris Kumađe koji je već na 8 poena i 8 skokova, dok u napadu većinom biraju individualna rješenja.

7. minut Alba sa vezanih 5 poena dolazi do vođstva. Obradović reaguje tajm autom.

6.minut Partizan na krilima Nanelija i Kaminskog. Prvi tam aut na utakmici.

3.minut Alba trenunto na krilima Krisa Kumađea koji dominira svojom visinom drži Albu u životu, dok je za Partizan izuzetno raspoložen Kaminski.

1.minut Partizan je započeo meč sa pogocima Nanelija i Kaminskog, dok je za goste poentirao Olinde.

Prije meča

Alba dolazi sa epitetom najgore ekipe u najelitnijem rangu takmičenja, što dokazuje i tabela na kojoj tim iz Berlina ima samo jedan trijumf i i sedam poraza.

Željko Obradović

Što se tiče situacije i raspoloženja Beograđana, oni nisu u lošoj situaciji jer su na skoru od 3 pobjede i 5 poraza.

Što se tiče izostanaka, Željko Obradović ne može da računa na već odsutnog kapitena, Kevina Pantera, dok je Balša Koprivica neizvjestan za naredni meč, jer je zbog bolesti propustio utakmicu u Minhenu.

Dok kod gostiju nema većih nema bitnijih izostanaka, jer će im faliti odavno povrijeđeni Markus Erikson i Elijas Rapike.

Trener domaćih, Željko Obradović je kao ključ u najavi utakmice istakao specifičnu košarku koju gaje gosti iz Berlina.

– -Ozbiljna utakmica, bez obzira na to gdje je Alba na tabeli, mnoge utakmice su izgubili u završnici. Igraju specifičn ukošarku, imali smo to iskustvo u prvoj utakmici, odigrali smo slabo, ovdje mnogo bolje. Nadamo se da ćemo reagovati i da ćemo odigrati utakmicu svih 40 minuta dobro, to je neophodno. Igrali smo sinoć dosta dobra, a utakmica se završila kako se završila, a bila je na jedan posjed. Dva razlika, primili smo koš i faul i to je prelomilo utakmicu – istakao je popularni Žoc.

Trener košarkaša Albe, Izrael Gonsales se osvrnuo na navijače crno-bijelih koji daju izrazitu energiju Partizanu.

– Dok god je atmosfera takva utakmica u “Štark Areni” je za nas nešto specijalno. Partizan igra sa mnogo energije, posebno kod kuće pred svojim navijačima. Iznad svega, moramo biti spremni za fizički stil protivnika – zaključio je trener gostujuće ekipe.