TRAJE AGONIJA ČELSIJA Adejemi pretrčao "plavce", Benfika zagazila u četvrtfinale (VIDEO)

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su Čelsi u prvom meču osmine finala sa 1:0, a veliki posao napravila je Benfika koja je sa 2:0 savladala Klub Briž na gostovanju.

Žoao Mario

Derbi večeri bio je vrlo zanimljiv i pravo je čudo kako je viđen samo jedan gol u Dortmundu. Čelzi je imao dosta šansi, prednjačio je Žoao Feliks koji je pogodio i prečku, ali je meč na kraju odlučio fantastičan trk Karima Adejemija koji je pretrčao skoro 60 metara i na kraju matirao Kepu.

Pokušavali su „plavci“ da izjednače, ali nije išlo. Nastavili su sa očajnim rezultatima u nastavku sezone i pravo je pitanje kako će dalje s obzirom da su uložili gotovo 400 miiliona evra ove zime. Sa druge strane, Borusija je upisala i sedmi trijumf u nastavku sezone, ali daleko od toga da je riješila pitanje prolaska u četvrtfinale.

Tome je mnogo bliža Benfika koja je sa 2:0 slavila u Brižu. Golove za „orlove“ postigli su Žoao Mario iz penala i David Neres u 89. minutu, pa bi bilo pravo čudo da portugalski tim na svom terenu ispusti stečenu zalihu za u revanšu.

Tok utakmica

90+6. minut završene su utakmice u Dortmundu i Brižu

89. minut David Neres duplira prednost Benfike i dovodi je na korak do četvrtfinala

80. minut Trenutan omjer udaraca ka golu je 14:4 u korist Benfike koja lagano održava prednost

77. minut Kakva šansa za Čelsi, ali je loptu sa linije izbacio jedan igrač Dortmunda

63. minut Sjajnu kontru istrčao je Karim Adejemi, pretrčao fudbalere Čelsija i prevario Kepu, te doveo Borusiju u vođstvo

51. minut Žoao Mario iz penala dovodi Benfiku u vođstvo. Minjole je bio blizu, ali…

46. minut Utakmice su nastavljene

45+2. minut Poluvrijeme bez golova na oba meča

38. minut Feliks je ponovo imao sjajnu šansu, ali je ovaj put pogodio prečku, Čelzi sve opasniji

34. minut Rafa Silva je prošao nekoliko odbrambenih igrača Briža u desnu stranu, ali je Minjole fantastično odbranio.

32. minut Najbolja šansa za Čelzi. Ziješ je prošao po desnoj strani, vratio povratnu lkoptu na koju je natrčao Žoao Feliks ali je iz izgkedne pozicije šutirao preko gola

27. minut Ale je iz prilično teške pozicije šutirao solidno, ali je lopta pogodila spoljni dio mreže Čelsijevog gola

17. minut Tijago Silva postigao je gol rukom, ali je sudija Manzano to vidio, poništo gol i “nagradio” ga žutim kartonom

14. minut Borusija ima malo više od igre u dosadašnjem dijelu susreta, Čelzi vreba priliku iz kontri

5. minut: Briž je mogao da dođe do vođstva, ali je šut Buhanana Nevjerovatnom odbranom zaustavio Vlahodimos.

1. minut Navijači Borusije napravili sjajnu koreografiju

Sastavi

Borusija Dortmund: Kobel, Volf, Zule, Šloterbek, Rafael Gereiro, Brant, Belingem, Džan, Ozkan, Adejemi, Ale.

Čelsi: Kepa, Džejms, Tijago Silva, Kulibali, Čilvel, Loftus Čik, Fernandez, Žiješ, Žoao Feliks, Mudrik, Haverc.

Klub Briž: Minjole, Odoi, Hendri, Mehele, Klinton Mata, Onjedika, Vanaken, Mejer, Bjukanan, Sou, Lang.

Benfika: Vlahodimos, Bah, Antonio Silva, Otamendi, Aleks Grimaldo, Florentino, Čikinjo, Žoao Mario, Rafa, Aursnes, Gonsalo Ramos.