VELIKA POBJEDA Srbija savladala Njemačku

Ženska reprezentacija Srbije je ostvarila najveći uspjeh u svojoj istoriji savladavši Njemačku, osmostruke šampionke Evrope i dvostruke svjetske rezultatom 3:2!

U pitanju je meč kvalifikacija za Svjetski kup koji će se održati u Australiji i Novom Zelandu 2023. godine.

Ovo je bila šesta uzastopna pobjeda za Srpkinje koje su se time našle nadomak plasmana u baraž, dok su istovremeno prekinule niz od sedam uzastopnih uspjeha njihovih rivalki!

Trebalo bi pomenuti da su one u prvom susretu u kvalifikacijama od iste selekcije izgubile sa čak 5:1, ali se uprkos tome nisu uplašile, već su bile riješene da se revanširaju za ubjedljiv poraz i pokažu šta znaju i koliko mogu!

Golove za srpsku reprezentaciju su postigle Alegra Poljak (36. minut) i Jovana Damnjanović (49. i 69. minut). Ekipe su se sastale na stadionu “Sportskog centra FSS” u Staroj Pazovi.

Glavni konkurent za plasman u baraž za Srpkinje su njihove koleginice iz Portugala, koje sada imaju pet bodova manje, ali i utakmicu manje. Do kraja kvalifikacija naše fudbalerke će se suprotstaviti upravo Portugalkama, ali i Izraelkama, prenosi SportBlic.