Velika šansa za Zvezdu: Asvel pretrpio ogroman poraz od novajlije na startu prvenstva

Košarkaši Crvene zvezde će u četvrtak, 5. oktobra, s početkom od 19 časova startovati svoju sezonu u Evroligi, gdje će im prvi rival biti ekipa Asvela, koja je pretrpila i poprilično ozbiljan poraz u domaćem šampionatu pred dolazak u Beograd.

Miloš Teodosić

Tim iz Liona je na gostujućem terenu pretrpeo bolan poraz od Sent Kventana, novajlije u najjačoj ligi Francuske, koja je otišla i na ogromnih 20 poena prednosti.

Novajlija je protiv Asvela slavio sa 91:71, pošto su već u prvoj četvrtini napravili osetnu prednost.

Domaća ekipa je na poluvremenu postigla 51 poen, a u istom ritmu su nastavili i u drugom dijelu utakmice, kada je Asvel želio da pripreti, ali nije uspio.

Najbolji pojedinac na ovom meču bio je Džonson sa 17 poena, dok su Ažinsa, Kembel i Dosu Jovo postigli po 14. Kod Asvela je najbolji bio Endiaje sa 14 poena, dok su Fol i Lovernj dodali po 12.