(VIDEO) Bogdan Bogdanović u novoj ulozi u Atlanti: Filadelfija nastavlja da tone od povrede Džoela Embida

Košarkaši Atlante pobijedili su ekipu Filadelfije rezultatom 127:121, a reprezentativac Srbije, Bogdan Bogdanović, upisao je 13 poena, tri skoka i tri asistencije.

Utakmica između Atlante i Filadelfije završena je pobjedom Houksa rezultatom 127:121. Ekipa Atlante je od samog početka kontrolisala utakmicu tokom koje Seventisiksersi nijednom nisu poveli. Reprezentativac Srbije, Bogdan Bogdanović, započeo je ovaj meč kao starter i za 34 minuta na terenu upisao je 13 poena, tri skoka i tri asistencije.

Ekipa Filadelfije nalazi se u slobodnom padu od povrede svog najboljeg košarkaša Džoela Embida. Seventisiksersi su izgubili osam od posljednjih devet odigranih utakmica, ali još uvijek drže visoku petu poziciju na tabeli Istoka.

Meč su bolje otvorili košarkaši Atlante, serijom 6:0, dok je Seventisiksersima trebalo dva minuta da dođu do prvih poena. Houksi su imali stabilnu prednost čitavim tokom prve četvrtine, a predvodili su Bej i Okongvu.

Ekipa Atlante je ubacila čak 37 poena u prvoj deonici, dok su košarkaši Filadelfije ostali na 27.

Prve poene za ekipu Atlante u drugom poluvremenu postigao je Bogdanović, koji je otvorio seriju pet vezanih napada obje ekipe koji su se završili pogođenim trojkama. Tri su ubacili košarkaši Filadelfije, a dvije košarkaši Atlante. Kada je konačno izgledalo da Seventisiksersi mogu da se probude i učine utakmicu zanimljivom, Houksi su ponovo ušli u seriju poena koja ih je odvela na maksimalnih plus 22.

Zahvaljujući dobrom šutu za tri poena, što je jedna od rijetkih stvari koja je košarkašima Filadelfije polazila za rukom na ovoj utakmici, oni su uspjeli da se do kraja treće četvrtine vrate na zaostatak koji su imali na poluvremenu. Atlanta je pred posljednjih 12 minuta košarke vodila rezultatom 103:86.

Seventisiksersi su živnuli na startu posljednje dionice, kada su predvođeni Ubreom napravili seriju 10:0 i prišli na sedam poena minusa. Ipak, Jang na drugoj strani nije dozvolio protivniku da se ponada velikom preokretu. Iako je Houksima opala koncentracija na terenu, imali su dovoljno veliku zalihu poena da mirno privedu utakmicu kraju.

Košarkaši Filadelfije su rano pokušali da uvedu meč u penal završnicu, ali su košarkaši Atlante bili hladnokrvni na liniji za slobodna bacanja. Oni su na kraju slavili rezultatom 127:121.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Jang sa 37 poena i 12 asistencija, a Okongvu je dodao 21 poen. Bogdanović je meč završio sa 13 poena i po tri skoka i asistencije. Na drugoj strani Ubre je ubacio 26 poena uz 12 skokova.